Zatoulaný

barevný, psychologický, erotický, 18 přístupnost, 1:1,85, 2–D, MP4, Dolby Digital, dlouhý – 99 min.

Původní název: Sauvage. Země původu: Francie. Výrobce: Les Films de la Croisade, La Voie Lactée (koprodukce), CNC (účast), La Région Grand Est (účast), LEurométropole de Strasbourg (účast). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 18.7.2019. Mluveno: francouzsky, srbsky (titulky).

Distribuce: Queer Kino.

AUTOŘI: Režie: Camille Vidal Naquet. Scénář: Camille Vidal Naquet. Kamera: Jacques Girault. Architekt: Charlotte Casamitjana /ž/. Návrhy kostýmů: Julie Ancel /ž/. Masky: Aurélia Gauthier /ž/. Střih: Elif Uluengin /ž/. Zvuk: Jérémie Vernerey, Julien Roig, Benjamin Viau. Producent: Emmanuel Giraud, Marie Sonne-Jensen /ž/. Hudba: Romain Trouillet. Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Frédéric Alhinho.

Hrají: Félix Maritaud (Léo), Éric Bernard (Ahd), Nicolas Dibla (Mihal), Philippe Ohrel (Claude), Marie Seux /ž/ (lékařka), Lucas Bléger (muž na vozíku), Nicolas Fernandez (klient s piercingem), Nicolas Chalumeau (klient s piercingem), Joël Villy (Tatíček), Jean-François-Charles Martin (Pianista), Lionel Riou (lékař), Mehdi Boudina (člen party), Pavle Dragas (člen party), Azir Mustafic (člen party), Hassim Mohamed Saleh (člen party), Morad Ammar (člen party), Nour-Eddine Maamar (člen party), Camille Müller (člen party), Lou Ravelli-Avanissian /ž/ (Ana).

České titulky: Vendula Pazderová.

Ceny (výběr): Cena Lumière: nejslibnější herec (Félix Maritaud). Cena César: (nominace) nejlepší první film.

Uvedení syrového autorského snímku Camillea Vidal-Naqueta (nar. 1972) Zatoulaný je prvním počinem nové distribuční společnosti Queer Kino, která si pod záštitou spolku Mezipatra dala za cíl seznamovat širší publikum s vybranými tituly s tematikou sexuálních menšin. – Dvaadvacetiletý Léo žije na ulici a vydělává jako prostitut. S kamarádem Ahdem si je vyhlédne muž na vozíku. Ahd, který ve skutečnosti není homosexuál, se pak zlobí, že se Léo s klienty líbá, ale ten na tom nevidí nic špatného. Mladíkův život se skládá ze shánění klientů a také z cracku, hašiše nebo kokainu. Léo je zamilovaný do Ahda, ten však účelově začne žít s bohatým Tatíčkem. Léo zažívá špatné časy. Když mu dvojice zákazníků ublíží při sexu a nezaplatí mu, obrátí se na Ahda. Ten zákazníky zmlátí, ale pak odjíždí s Tatíčkem do Benidormu. Podle něj si má Léo také někoho najít; zaslouží si lásku. Mladík v noci často chodívá na most pozorovat vlaky. Odtud si ho k sobě odvede padesátník Claude, jenže on ho urazí a uteče. Zbědovaný Léo nastoupí do auta k Pianistovi, před nímž ho ostatní varovali. Zkrvavený pak na mostě narazí na Clauda. Starší muž ho vezme k lékaři. – Uzdravený Léo má s Claudem odletět do Kanady. Ale z letiště uteče a usne v nedalekém lesíku… – Slavnostní premiéry v Praze se zúčastnil herec Éric Bernard. -kat-