Věrní nevěrní

barevný, psychologický, milostný příběh, přístupný, 1:2,39, 2–D, DVD-K, BRD-K, Dolby Digital, dlouhý – 75 min.

Původní název: Lhomme fidèle. Země původu: Francie. Výrobce: Why Not Productions, Canal+ (účast), Ciné+ (účast), Région Île-de-France (podpora). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 4.4.2019. Mluveno: francouzsky (titulky).

Distribuce: Film Europe. Lokace: Francie: Paříž.

AUTOŘI: Režie: Louis Garrel. Scénář: Jean-Claude Carrière, Louis Garrel, Florence Seyvos /ž/ (spolupráce na scénáři). Kamera: Irina Lubtchansky /ž/. Architekt: Jean Rabasse. Návrhy kostýmů: Barbara Loison /ž/. Masky: Marie-Anne Hum /ž/, Laurent Bozzi (účesy). Střih: Joëlle Hache /ž/. Zvuk: Julien Sicart, Alexis Meynet, Olivier Guillaume. Výkonná produkce: Martine Cassinelli /ž/, Mélissa Malinbaum /ž/. Producent: Pascal Caucheteux, Grégoire Sorlat. Vizuální efekty: Micros Image. Hudba: Philippe Sarde. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hrají: Louis Garrel (Abel), Laetitia Casta /ž/ (Marianne), Lily-Rose Depp /ž/ (Ève), Joseph Engel (Joseph), Diane Courseille /ž/ (třináctiletá Ève), Vladislav Galard (dr. Pivoňka), Bakary Sangaré (majitel restaurace), Kiara Carrière /ž/ (učnice v restauraci).

České titulky: Jolana Kubíková (Filmprint Digital).

Ceny: MFF v San Sebastiánu 2018: Cena poroty za scénář (Jean-Claude Carrière, Louis Garrel).

Francouzský herec, režisér a scenárista Louis Garrel (nar. 1983) natočil ve spolupráci s legendárním scenáristou Jeanem-Claudem Carrièrem truffautovsky laděný komorní příběh zvláštního milostného trojúhelníku s názvem Věrní nevěrní. Děj se odvíjí s komentáři tří protagonistů a výrazně do něj zasahuje intrikující malý chlapec. – Televiznímu reportérovi Abelovi oznámí milenka Marianne, že čeká dítě s jejich kamarádem Paulem a že bude mít svatbu. Po devíti letech Paul náhle zemře a Marianne, která je mediální poradkyní na ministerstvu zahraničních věcí, obnoví s Abelem někdejší vztah. Její žárlící syn Joseph milenci tvrdí, že matka otce otrávila, a ten má jisté pochybnosti. Do vztahu zasáhne Paulova mladá sestra Ève, která Abela miluje už od třinácti let. Promluví si s Mariannou a vyhlásí jí válku. Starší žena pošle Abela k ní; věří, že tento vztah nevydrží. Ève brzy zjistí, že Abel není takový, jak si jej vysnila. Když jí Joseph prozradí matčinu intriku, milence vystěhuje. Ten se vrací k Marianne. Jednoho dne Joseph zmizí. Marianne a Abel ho najdou na hřbitově u otcova hrobu. Přidá se k nim Ève… – Snímek byl uveden na Febiofestu 2019 za účasti režiséra. Představitelka Ève je dcerou Johnnyho Deppa a Vanessy Paradisové. -tbk-