V oblacích

barevný, dobrodružný, animovaný, komedie, přístupný, 1:1,85, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 88 min.

Původní název: Manou – fliegflink! Manou the Swift. Země původu: SRN. Výrobce: LUXX Film. Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 16.5.2019. Mluveno: česky (dabováno). – Mávni křídly a rozleť se za dobrodružstvím.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Christian Haas, Andrea Block /ž/. Námět: Christian Haas. Scénář: Andrea Block /ž/, Axel Melzener. Výtvarník: Andrea Block /ž/. Střih: Dennis Lutz, Dirk Stoppe. Zvuk: Frank Schreiber (design zvuku). Producent: Christian Haas, Andrea Block /ž/. Animace: Michael Schulz, Svetlana Yuferova /ž/. Hudba: Frank Schreiber. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Mluví: (anglická verze) Josh Keaton (Manou), Cassandra Steen /ž/ (Kalifa), Willem Dafoe (Yves), Kate Winslet /ž/ (Blanche), Mike Kelly (Luc), Arif S. Kinchen (Pončo), Nolan North (Jusuf), David Shaughnessy (Parcival), Julie Nathanson /ž/ (Françoise), Kimberly Brooks /ž/ (Brigitte).

Dabing: David Gránský (Manou), Malvína Pachlová (Kalifa), Petr Štěpánek (Yves), Nina Horáková (Blanche), Libor Bouček (Luc), Rudolf Kubík (Pončo), Jakub Saic (Jusuf), Bohdan Tůma (Parcival), Patricie Soukupová (Françoise), Dana Pešková (Brigitte).

Překlad české verze: Milan Stejskal. Dialogy české verze: Jiří Balcárek. Režie české verze: Jiří Balcárek (Studio Pro-Time).

Animovaná dobrodružná rodinná komedie V oblacích je režijním debutem Christiana Haase a Andrey Blockové. – Když se u hnízda Blanche a Yvesa objevÍ bezprizorní zmoklé ptáče, racčí pár se písklete ujme, netuše, že je to rorýs. Malý Manou tak vyrůstá v péči laskavé Blanche a přísného Yvese v domnění, že je racek. I když je o dost menší, letec je výborný. Ale při zkoušce, kterou mladí rackové tradičně podstupují, aby mohli na zimu odletět na jih, Manou kvůli neuváženému kousku absolvuje nedobrovolnou koupel. Sklidí za to posměch vrstevníků i oprávněné výtky dospělých. A tak uletí. Potká jiné rorýse a užívá si s nimi dobrodružných výprav v městské džungli. Pak se však objeví nebezpečí pro oba ptačí druhy a je to Manou, který je zažehná. Zároveň pochopí, že i když je rorýs, jeho rodiči byli, jsou a budou rackové Blanche a Yves.