Šprtky to chtěj taky

barevný, komedie, 15 přístupnost, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 103 min.

Původní název: Booksmart. Země původu: USA. Výrobce: Annapurna Pictures, Gloria Sanchez Productions (spolupráce). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 30.5.2019. Mluveno: anglicky (titulky). – Zapomeňte na jedničky. Toto jsou jiná čísla!

Distribuce: Forum Film Czech. Lokace: USA: Kalifornie – Los Angeles.

AUTOŘI: Režie: Olivia Wilde /ž/. Scénář: Emily Halpern /ž/, Sarah Haskins /ž/, Susanna Fogel /ž/, Katie Silberman /ž/. Kamera: Jason McCormick. Architekt: Katie Byron /ž/. Návrhy kostýmů: April Napier /ž/. Masky: Liz Lash /ž/, Aubrey Marie /ž/ (účesy). Střih: Jamie Gross /ž/. Zvuk: Lisa Pinero /ž/. Výkonná produkce: Will Ferrell, Adam McKay, Jillian Longnecker /ž/, Scott Robertson, Alex G. Scott. Producent: Megan Ellison /ž/, Chelsea Barnard /ž/, David Distenfeld, Jessica Elbaum /ž/, Katie Silberman /ž/. Vizuální efekty: Robert Grasmere (supervize), The Resistance VFX, Skulley Effects. Zvláštní efekty: Jeremy Hays (koordinátor). Hudba: Dan the Automator [Dan Nakamura]. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Bryan Ling (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Tracy Keehn-Dashnaw /ž/.

Hrají: Kaitlyn Dever /ž/ (Amy), Beanie Feldstein /ž/ (Molly), Jessica Williams /ž/ (učitelka), Lisa Kudrow /ž/ (Charmaine), Will Forte (Doug), Jason Sudeikis (ředitel Brown), Victoria Ruesga /ž/ (Ryan), Mason Gooding (Nick), Skyler Gisondo (Jared), Billie Lourd /ž/ (Gigi), Noah Galvin (George), Diana Silvers /ž/ (Hope).

České titulky: neuvedeno.

Herečka Olivia Wildeová (1984) debutuje jako režisérka snímkem Šprtky to chtěj taky, v němž přináší dívčí variaci oblíbených přisprostlých studentských komedií. – Amy a korpulentní Molly jsou kamarádky od dětství a vzorné studentky. Když zjistí, že jejich líní spolužáci se také dostali na kvalitní vysoké školy, chtějí si vynahradit to, co ztratily učením. Večer před slavnostním ukončením školy vyrazí na mejdan ke spolužáku Nickovi. Než se k němu dostanou, prožijí několik epizod na jiných večírcích a setkají se i se sériovým vrahem. Nakonec se před ostatními pohádají a rozejdou se ve zlém. Amy se nevydaří milostné dobrodružství s vrstevnicí Hope a skončí na policii. Molly ji tam druhý den vyzvedne. Jedou do školy na slavnost, kde má Molly projev. Hope se přijde Amy omluvit. Molly se sblíží se spolužákem Jaredem. Pak veze kamarádku na letiště, protože ta odlétá pracovat na rok do Botswany.