Slunce je také hvězda

barevný, milostný příběh, adaptace, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 100 min.

Původní název: The Sun Is Also a Star. Země původu: USA. Výrobce: Alloy Entertainment, Warner Bros. (zadavatel), Metro-Goldwyn-Mayer (zadavatel-spolupráce). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 27.6.2019. Mluveno: anglicky (titulky). – Láska má svůj vlastní vesmír.

Distribuce: Film Forum Czech. Lokace: USA: New York.

AUTOŘI: Režie: Ry Russo-Young /ž/. Předloha: Nicola Yoon /ž/ (román The Sun Is Also a Star, 2016, česky Slunce je také hvězda, nakl. CooBoo, Praha 2018). Scénář: Tracy Oliver /ž/. Kamera: Autumn Durald /ž/. Architekt: Wynn Thomas. Návrhy kostýmů: Deirdra Elizabeth Govan /ž/. Masky: Linda Kaufman /ž/, Belinda Anderson /ž/ (účesy). Střih: Joe Landauer. Zvuk: Lewis Goldstein. Výkonná produkce: Pamela Hirsch /ž/, Tracy Oliver /ž/. Producent: Leslie Morgenstein, Elysa Koplovitz Dutton /ž/. Koproducent: Warren Fischer. Vizuální efekty: BigHugFX. Hudba: Herdís Stefánsdóttir /ž/. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Warren Fischer (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Mark Fichera.

Hrají: Yara Shahidi /ž/ (Natasha Kingsleyová), Charles Melton (Daniel Jae Ho Bae), John Leguizamo (Jeremy Martinez), Jake Choi (Charles Bae), Keong Sim (Dae Hyun Bae), Gbenga Akinnagbe (Samuel Kingsley), Cathy Shim /ž/ (Min Soo Bae), Miriam A. Hyman /ž/ (Patricia Kingsleyová).

České titulky: neuvedeno.

Romantický milostný příběh režisérky a herečky Ry Russo-Youngové (nar. 1981) Slunce je také hvězda je adaptací stejnojmenného dívčího románu Nicoly Yoonové. Jeho děj se odehrává v rozmezí čtyřiadvaceti hodin v New Yorku. – Dívka Natasha, zajímající se především o vědu, pochází z imigrantské rodiny, jež podle soudního rozhodnutí musí druhý den opustit Spojené státy. Natasha se tomu snaží zabránit a chce se kvůli tomu sejít s právníkem Martinezem. Mladík Daniel, pocházející z korejské rodiny, si jí všimne a zachrání ji před autem. Stráví spolu skoro celý den a zvolna se sbližují. Podle Daniela je všechno řízením osudu. Mladí lidé pochopí, že se milují. Dívka až později chlapci řekne o odjezdu. Právník jí slíbí pomoc. Dvojice stráví noc v Central Parku. Odvolání však nedopadne dobře a rodina musí odletět. Daniel doprovodí dívku až na letiště. – Po pěti letech se Natasha vrací do New Yorku, kam získala studijní stipendium. Podaří se jí setkat s Danielem. Ale opět mají pro sebe jen omezený čas. To jim však nijak nebrání v polibku…