Rodiče na tahu

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 97 min.

Původní název: Drunk Parents. Země původu: USA. Výrobce: Bron Studios, Robert Ogden Barnum, Creative Wealth Media (spolupráce), Fortitude International (zadavatel). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 13.6.2019. Mluveno: anglicky, španělsky (titulky). – Střízlivý nás nedostanou.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Fred Wolf. Scénář: Fred Wolf, Peter Gaulke. Kamera: Timothy A. Burton. Architekt: Sarah Knowles /ž/. Návrhy kostýmů: Mirren Gordon-Crozier /ž/. Masky: Michele Spooner /ž/, Christopher Fulton (účesy). Střih: Joseph McCasland. Zvuk: John DAquino, Don Mann (design zvuku). Výkonná produkce: David Friendly, Peter Gaulke, Jamin OBrien, Nadine DeBarros /ž/, Daniel Wagner, Ali Jazayeri, David Gendron, Jason Cloth, Andy Pollack, Stan Thomas, Allan J. Stitt, Alan Simpson. Producent: Robert Ogden Barnum, Aaron L. Gilbert. Vizuální efekty: Barbara Jansen /ž/ (koordinátorka). Hudba: Andrew Feltenstein, John Nau. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Sean Mulligan (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Manny Siverio.

Hrají: Alec Baldwin (Frank Teagarten), Salma Hayek /ž/ (Nancy Teagartenová), Jim Gaffigan (Carl Mancini), Joe Manganiello (Bob Donnelly), Ben Platt (Jason Johnson), Treat Williams (Dan Henderson), Michelle Veintimilla /ž/ (Rachel Teagartenová), Natalia Cigliuti /ž/ (Betty Donnellyová), Colin Quinn (Ryan), (neuveden) Will Ferrell (pobuda).

České titulky: Tereza Bernhartová (Filmprint Digital).

Scenárista a režisér Fred Wolf (nar. 1964) se specializuje na komedie. V té s názvem Rodiče na tahu se soustřeďuje na problémy středostavovského páru, způsobené zejména náklonností k alkoholu. V zájmu zábavy si tvůrci nicméně hlavu s morálkou nelámou. – Manželé Frank a Nancy Teagartenovi právě odvezli dceru Rachel na univerzitní kolej a zjistili, že jsou na mizině. Chtějí to před dcerou i okolím utajit. V tísni pod vlivem alkoholu pronajmou sousedův dům, o nějž se mají během jeho nepřítomnosti starat, Carlu Mancinimu. Z toho se vyklube sexuální delikvent pod dozorem. Kvůli reakcím okolí musí muže (který byl označen jako pedofil jen nešťastnou náhodou) přestěhovat k sobě a sami se pokoušejí přežít jinak. Z nezbytí pronajmou Nigelův dům znovu, jenže nový podnájemník luxusní vilu vykrade. Jejich potíže se stále stupňují; stanou se nakrátko oběťmi únosu, zapletou se i do pašování drog. Kolotoč kalamit se točí stále rychleji. Nakonec vše vyjde najevo, ale oni se pomalu dostávají z krize díky nápadu na on-line bazar. – Snímek byl ve Spojených státech uveden pouze v omezené distribuci.