Láska na druhý pohled

barevný, milostný příběh, hořká komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby 5.1, dlouhý – 118 min.

Původní název: Mon inconnue. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: Zazi Films, Mars Cinéma, Mars Films, Chapka Films, France 3 Cinéma (koprodukce), C8 Films, Belga Productions (koprodukce), Tax Shelter du Gouvernement Fédéral Belge (podpora), Canal+ (účast), OCS (účast), France Télévisions (účast), C8 (účast). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 2.5.2019. Mluveno: francouzsky (titulky). – Komedie o tom, že dvakrát sbalit stejnou holku není žádná sranda.

Distribuce: CinemArt (23.2.2029). Lokace: Francie: Paříž.

AUTOŘI: Režie: Hugo Gélin. Námět: Hugo Gélin, Igor Gotesman, Benjamin Parent. Scénář: Hugo Gélin, Igor Gotesman. Kamera: Nicolas Massart. Architekt: Stéphane Rozenbaum. Návrhy kostýmů: Isabelle Mathieu /ž/. Masky: Valérie Thery-Hamel /ž/, Reynald Desbant (účesy). Střih: Virginie Bruant /ž/. Zvuk: Rémi Daru, Frédéric Demolder, Marc Doisne. Výkonná produkce: Alain-Gilles Viellevoye. Producent: Laetitia Galitzine /ž/, Hugo Gélin, Stéphane Célérier, Valérie Garcia /ž/. Koproducent: Christophe Toulemonde. Vizuální efekty: Jeremie Leroux (supervize). Hudba: SAGE. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Raphaël Hamburger (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Kevin Cauderlier.

Hrají: François Civil (Raphaël/Zoltan), Joséphine Japy /ž/ (Olivia/Shadow), Benjamin Lavernhe (Felix), Edith Scob /ž/ (babička Gabrielle), Camille Lellouche /ž/ (Mélanie), Amaury de Crayencour (Marc).

České titulky: Jolana Kubíková (Filmprint Digital).

Ve snímku Huga Gélina (nar. 1980) Láska na druhý pohled se v posledním ročníku gymnázia do sebe zamilují začínající spisovatel Raphaël (píšící dobrodružný román s neprůstřelným hrdinou Zoltanem, v němž vidí sám sebe) a nadějná klavíristka Olivia. Deset let po seznámení jsou manželé. Raphaël je úspěšným autorem knižní série o Zoltanovi a jeho milé Shadow, již si ztotožňuje s Oliviou. Ta po počátečních úspěších kvůli němu na hudební dráhu rezignovala a dává lekce hraní na klavír. Když po hádce samolibý Raphaël, jemuž sláva stoupla do hlavy, nechá v novém dílu Shadow zemřít, vzbudí se v paralelním světě jako nezakotvený středoškolský učitel literatury a sukničkář. Naopak Olivia je slavnou virtuoskou a žije se svým manažerem Markem. Raphaël se svěří nejlepšímu příteli Felixovi, který učí na stejné škole. Kamarád mu poradí, aby se pokusil získat znovu Oliviinu lásku. Nešťastník se mladé ženě vnutí jako její případný životopisec a sblíží se s ní. Posléze pochopí, že situace vznikla kvůli tomu, že v románu nechal Shadow zabít. Dílko přepíše a dá ho Olivii před jejím vystoupením. Během koncertu si vše rozmyslí. Vezme si rukopis zpět, zanechá jí milostný vzkaz a odejde. Olivia ho však dohoní a vášnivě ho políbí. – V naší distribuci se už objevily snímky Láska na druhý pohled (1981; r. Ladislav Rychman) a Láska na druhý pohled (2008, Love Happens; r. Brandon Camp). -kat-