Kořist

barevný, akční, horor, 15 přístupnost, 1:2,35, 2–D, zvuk – 5.1, 7.1, dlouhý – 88 min.

Původní název: Crawl. Země původu: USA, Kanada. Výrobce: Raimi Productions, Fire Axe Pictures, Paramount Pictures (zadavatel). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 11.7.2019. Mluveno: anglicky (titulky). – Když tě nedostane bouře, dostanou tě oni. Alexandre Aja režisér filmu Hory mají oči. Sam Raimi producent Smrti ve tmě.

Distribuce: CinemArt (do 11.7.2022). Lokace: Srbsko: Bělehrad.

AUTOŘI: Režie: Alexandre Aja. Scénář: Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen. Kamera: Maxime Alexandre. Architekt: Alan Gilmore. Návrhy kostýmů: Momirka Bailovic /ž/. Masky: Martina Subic-Dodocic /ž/ (design), Adrien Morot (maskérské efekty). Střih: Elliot Greenberg. Zvuk: Novica Noni Jankov, Paul Hackner (design zvuku). Výkonná produkce: Greg Levasseur, Justin Bursch, Lauren Selig /ž/. Producent: Craig Flores, Sam Raimi, Alexandre Aja. Vizuální efekty: Keith Kolder (supervize), Thomas Montminy-Brodeur (supervize), Rodeo FX, Eye-Spy VFX. Zvláštní efekty: Gareth Wingrove (supervize), Jose Marra (supervize). Hudba: Max Aruj, Steffen Thum. Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Slavisa Ivanovic, Milan Alavanja.

Hrají: Kaya Scodelario /ž/ (Haley Kellerová), Barry Pepper (Dave Keller), Ross Anderson (Wayne Taylor), Jose Palma (Pete), George Somner (Marv), Anson Boon (Stan), Ami Metcalf /ž/ (Lee), Morfydd Clark /ž/ (Beth).

České titulky: Petr Zenkl.

Francouzský filmař Alexandre Aja (nar. 1978) získal renomé jako režisér hororů. V jeho dalším snímku Kořist jsou kromě lidí protagonisty též hladoví aligátoři. – Na Floridu se blíží hurikán kategorie 5 Wendy. Beth požádá sestru Haley, aby zkontrolovala jejich otce Davea. Měl by už být evakuovaný, ale neozývá se jí. Mladá žena ho najde v suterénu rodinného domu zraněného. Snaží se ho dostat ven, ale napadnou je aligátoři, uniklí po záplavách z nedaleké farmy. V suterénu stoupá voda. Dvojice se musí skrývat před krvežíznivými plazy a zároveň se dostat ven, aby se neutopila. Je tam s nimi i Daveův pes Sugar. Aligátoři zabijí tři zloděje s lodí a pak dva policisty. Haley se pokusí nebezpečné plazy odlákat. Nakonec se jí podaří otce, který při střetu s aligátorem přišel o ruku, i jeho psa dostat ven a světlicí přivolat helikoptéru.