Ibiza

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 87 min.

Původní název: Ibiza. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: Atelier de Production, Gaumont, France 2 Cinéma (koprodukce), C8 Films (koprodukce), Nexus Factory (koprodukce), UMedia (koprodukce), Ufund (spolupráce), Canal+ (účast), OCS (účast), France Télévisions (účast), C8 (účast), Entourage Pictures (účast), Tax Shelter du Gouvernement Fédéral de Belgique (podpora), Investisseurs Tax Shelter (podpora). Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 25.7.2019. Mluveno: francouzsky (titulky). – Po dovolený si odpočineme!

Distribuce: Bohemia Motion Pictures. Lokace: Ibiza.

AUTOŘI: Režie: Arnaud Lemort. Scénář: Mathieu Oullion, Arnaud Lemort. Kamera: Denis Rouden. Architekt: Isabelle De Araujo /ž/. Návrhy kostýmů: Emmanuelle Youchnovski /ž/. Masky: Sarah Beaupoux /ž/. Střih: Philippe Bourgueil. Zvuk: Grégory Lannoy, Axel Steichen, Raphaël Seydoux. Výkonná produkce: Fernando Victoria de Lecea (Španělsko). Producent: Thomas Verhaeghe, Mathieu Verhaeghe. Koproducent: Sidonie Dumas /ž/. Vizuální efekty: Tristan Lilien (supervize). Zvláštní efekty: Sefian Benssalem. Hudba: Sylvain Goldberg. Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Jérémy Lagniez, Antonio Oña Sánchez.

Hrají: Christian Clavier (Philippe), Mathilde Seigner /ž/ (Carole), Joey Starr (Frankie), Olivier Marchal (Pascalou), Frédérique Bel /ž/ (Fleur), Louis-Do de Lencquesaing (Michel), Alexis Corso (Jordan), Léopold Buchsbaum (Julien), Pili Groyne /ž/ (Manon).

České titulky: Magdalena Krátká.

Bláznivá komedie Ibiza je třetí celovečerní komedií režiséra a scenáristy Arnauda Lemorta. – Zhruba padesátiletý podiatr Philippe je rozvedený a momentálně zamilovaný do o něco mladší Carole, která jeho city opětuje. Rád by se sblížil s jejími dětmi, osmnáctiletým Julienem a třináctiletou Manon, a tak slíbí mladíkovi za maturitní zkoušku, že si může zvolit, kam všichni pojedou na dovolenou. Ten vybere Ibizu, protože se tam odstěhovala jeho tajná láska, spolužačka Tara, což zatím ví jen Manon. Philippe se snaží partnerčiny potomky ohromit světáctvím i znalostmi a naštěstí netuší, že pro ně je starým pánem, o němž si posílají jedovaté textovky. Carole na ostrově narazí na dávného přítele Frankieho, který tu vystupuje v klubu jako oblíbený DJ. Milenec se kvůli němu neubrání žárlivosti. Navíc se v klubu nechtě sjede, což vede k několika trapasům, jimž se nevyhne ani (také omylem sjetá) Carole. Taru náhodou najdou, ale ta svým negativismem Juliena jen znechutí. V závěru pobytu se vzájemné vztahy podaří zbavit ostří, děti projeví empatii a vstřícnost a vezmou matčina partnera na milost. -kat-