Hledá se Yetti

barevný, dobrodružný, rodinný, animovaný, komedie, přístupný, 1:2,39, 2–D, zvuk – 5.1 (Dolby Atmos), dlouhý – 95 min.

Původní název: Missing Link. Země původu: USA. Výrobce: Laika Entertainment, Anapurna Pictures. Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 18.4.2019. Mluveno: česky (dabováno). – Letos jsou v módě chlupáči.

Distribuce: Vertical Entertainment.

AUTOŘI: Režie: Chris Butler. Scénář: Chris Butler. Kamera: Chris Peterson. Výtvarník: Nelson Lowry. Návrhy kostýmů: Deborah Cook /ž/. Střih: Stephen Perkins. Zvuk: Tim Chau, Clayton Weber (design zvuku). Producent: Arianne Sutner /ž/, Travis Knight. Animace: Brad Schiff (supervize). Vizuální efekty: Steve Emerson (supervize). Hudba: Carter Burwell. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Sara Matarazzo /ž/ (hudební supervize).

Hlasy: Hugh Jackman (sir Lionel Frost), Zach Galifianakis (pan Článek), Zoe Saldana /ž/ (Adelina Fortnightová), Stephen Fry (lord Piggot-Dunceby), Matt Lucas (pan Collick), Timothy Olyphant (Willard Stenk), Amrita Acharia /ž/(Ama Lhamu), Ching Valdes-Aran /ž/ (Gamu), Emma Thompson /ž/ (náčelnice), David Walliams (Lemuel Lint).

Dabing: Filip Jančík (sir Lionel Frost), Michal Holán (pan Článek), Vanda Konečná (Adelina Fortnightová), Jiří Schwarz (lord Piggot-Dunceby), Pavel Tesař (pan Collick), Tomáš Borůvka (Willard Stenk), Lucie Svobodová (Ama Lhamu), Eva Miláčková (Gamu), Dagmar Čárová (náčelnice).

Překlad české verze: Klára Šumová. Dialogy české verze: Vojtěch Hájek. Režie české verze: Vojtěch Hájek (Studio Pro Alfa CZ).

Rodinný dobrodružný animovaný snímek režiséra a scenáristy Chrise Butlera (nar. 1974) Hledá se Yetti (originální název Chybějící článek) se odehrává kolem roku 1886. -Dobrodruh sir Lionel Frost je vyzván šéfem klubu Optimates, lordem Piggot-Duncebym, aby našel v severozápadních amerických lesích bájného Seskveče. Když se Lionel s legendárním tvorem setká, zjistí, že obrovitá, chlupatá bytost je bystré, citlivé a také osamělé stvoření. A že umí mluvit i psát. Je posledním svého druhu a doufá, že by mu Lionel mohl pomoci. Na druhém konci světa prý žijí jeho příbuzní – yettiové. Lionel ho nazve Článek (později se dozví, že se jmenuje Susan) a vyrazí spolu do Himálaje. Pan Článek cestuje v utajení, což je při jeho vzrůstu, neobvyklém vzhledu a svérázném chování příčinou bizarních, humorných a dobrodružných epizod. Přidá se k nim Lionelova bývalá láska Adelina a sleduje je lovec Willard Stenk, najatý zákeřným lordem Piggot-Duncebym. Yettiové v údolí Šangri-La ale Susan nepřijmou. Lionel a Susan se vrátí do Londýna, i když se jim v tom Stenk a Piggot-Dunceby snažili zabránit.