Genesis

barevný, psychologický, milostný příběh, 15 přístupnost, 1:1,85, 2–D, DVD-K, MP4, Dolby Digital, dlouhý – 130 min.

Původní název: Genèse. Země původu: Kanada. Výrobce: Productions LUnité Centrale. Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 13.6.2019. Mluveno: francouzsky, anglicky (titulky).

Distribuce: Artcam (do 27.8.2025).

AUTOŘI: Režie: Philippe Lesage. Scénář: Philippe Lesage. Kamera: Nicolas Canniccioni. Architekt: Marjorie Rhéaume /ž/. Návrhy kostýmů: Caroline Bodson /ž/. Střih: Mathieu Bouchard-Malo. Zvuk: Sylvain Brassard, Philippe Lavigne. Producent: Galilé Marion-Gauvin. Zvláštní efekty: Jean-Mathieu Bérubé (supervize), Carlo Harrietha (supervize). Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Rodney Alexandre, Jean-François Lachapelle.

Hrají: Noée Abita /ž/ (Charlotte), Théodore Pellerin (Guillaume), Édouard Tremblay-Grenier (Félix), Pier-Luc Funk (Maxime), Émilie Bierre /ž/ (Béatrice), Maxime Dumontier (Theo), Paul Ahmarani (Perrier), Jules Roy Sicotte (Nicolas), Antoine Marchand-Gagnon (Alexis), Brett Dier (Todd).

České titulky: Natálie Nádassy (Filmprint Digital).

Ceny: MFF ve Valladolidu 2018: Zlatý klas za nejlepší film, nejlepší herec (Théodore Pellerin), nejlepší režie (Philippe Lesage).

V autorském snímku Genesis se kanadský filmař Philippe Lesage zabývá traumaty dospívání a prvních lásek, přičemž často využívá bohatý hudební soundtrack. – Šestnáctiletý Guillaume je třídním bavičem v chlapecké internátní škole, kde má spory s profesorem Perrierem. Stále více si uvědomuje, že ho přitahuje jeho nejlepší kamarád Nicolas. Když ho jednou v opilosti políbí, přítel ho příkře odmítne. Guillaume udělá před celou třídou coming out. V noci si k němu lehne do postele čtrnáctiletý Alexis, protože nemůže usnout. Vychovatel je přistihne a starší chlapec je ze školy vyloučen. – Mladíkova sestra Charlotte se rozejde s přítelem Maximem, který to těžce nese. Dívka si začne se starším muzikantem Theem, ten ji však posléze pošle k vodě. Ona se usmíří s Maximem, ale uvědomuje si, že ho nemiluje. Později se opilé dívky v dešti zmocní Theův kamarád. Ona se pak vrací domů, kam přijel její vyhozený bratr. Lehne si k sourozenci do postele… – Na letním táboře prožijí svou první lásku nesmělý Félix a půvabná Béatrice. Při odjezdu se musejí rozloučit… – Snímek byl uveden na Febiofestu 2019. -tbk-