After: Polibek

barevný, milostný příběh, adaptace, 12 nevhodný pro děti, 1:2,39, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 106 min.

Původní název: After. Země původu: USA. Výrobce: Calmaple Media, Voltage Pictures, Wattpad, Diamond Film Productions, Offspring Entertainment. Rok copyrightu: 2019. Premiéra: 11.4.2019. Mluveno: anglicky (titulky). – Nechte se svést… Podle celosvětového knižního bestselleru.

Distribuce: Bontonfilm. Lokace: USA: Atlanta.

AUTOŘI: Režie: Jenny Gage /ž/. Předloha: Anna Todd /ž/ (kniha After, 2014, česky naposledy After: Polibek, nakl. Euromedia Group – Yoli, Praha 2019). Scénář: Susan McMartin /ž/, Tamara Chestna /ž/, Jenny Gage /ž/, Tom Betterton. Kamera: Tom Betterton, Adam Silver. Architekt: Lynne Mitchell /ž/, Rusty Smith. Návrhy kostýmů: Alana Morshead /ž/. Masky: Ellen Arden /ž/, Jennifer Santiago /ž/ (účesy). Střih: Michelle Harrison /ž/. Zvuk: Westley Moore. Výkonná produkce: Vassal Benford, Ian Brereton, Nicolas Chartier, Jonathan Deckter, David Dinerstein, Scott Karol, Eric Lehrman, Brian Pitt, Jason Resnick, Adam Shankman, Swen Temmel. Producent: Mark Canton, Jennifer Gibgot /ž/, Aron Levitz, Dennis L. Pelino, Courtney Solomon, Anna Todd /ž/, Meadow Williams /ž/. Vizuální efekty: VFX Legion. Zvláštní efekty: Bob Shelley (koordinátor). Hudba: Justin Caine Burnett. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Libby Umstead /ž/ (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Kevin Beard.

Hrají: Josephine Langford /ž/ (Tess Youngová), Hero Fiennes Tiffin (Hardin Scott), Pia Mia /ž/ (Tristan), Inanna Sarkis /ž/ (Molly), Samuel Larsen (Zed), Dylan Arnold (Noah), Swen Temmel (Jace), Meadow Williams /ž/ (profesorka Sotoová), Selma Blair /ž/ (Carol Youngová), Peter Gallagher (Hardinův otec), Jennifer Beals /ž/ (Karen), Shane Paul McGhie (Landon Gibson), Khadijha Red Thunder /ž/ (Steph).

České titulky: Jana Trubková (Filmprint Digital).

Jenny Gageová (nar. 1969) si pro svůj celovečerní hraný debut After: Polibek vybrala adaptaci prvního dílu romantické série After, který v roce 2013 uveřejnila (tehdy čtyřiadvacetiletá) Anna Toddová na online platformě pro psaní a čtení Wattpad. – Osmnáctiletá panenská Tess Youngová vyrůstala na maloměstě s matkou, má oddaného přítele Noaha, dostala se na vysokou a odstěhovala se na kolej. Je pohledná a pragmatická, ví, co chce a co od ní matka očekává. Když se vypraví se spolubydlící Steph na párty, při vadí-nevadí odmítne políbit obletovaného studenta Hardina. Jenže toho nevinná dívka přitahuje a ani on jí není lhostejný. Zamilují se do sebe. Tess se rozejde s Noahem, rozkmotří se s matkou a radostně přijde o panenství. Pak jí „kamarádi“ Molly a Zed ukáží na mobilu, jak Hardin sebevědomě tvrdí, že Tess svede a odkopne. On se teď marně brání, že už to není pravda. Zhrzená dívka na něho zanevře. Smíří se s matkou, omluví se Noahovi a vrhne se na učení. Na literárním semináři jí profesorka Sotoová předá Hardinovu práci; prý je určená spíše jí. Text, inspirovaný románem Pýcha a předsudek, je vyznáním lásky. Dívka jej čte na jejich tajném místě v lese. On si k ní za chvilku přisedne… -kat-