Short Skin

barevný, psychologický, hořká komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–D, DVD-K, BRD-K, Dolby Digital, dlouhý – 86 min.

Původní název: Short Skin: I dolori del giovane Edo. Země původu: Itálie. Výrobce: La Règle du Jeu. Koprodukce: Asmara Films. Rok copyrightu: 2014. Premiéra: 7.7.2016. Mluveno: italsky (titulky). – Láska nemusí vždycky bolet.

Distribuce: Film Europe.

AUTOŘI: Režie: Duccio Chiarini. Námět: Duccio Chiarini, Ottavia Madedduová, Miroslav Mandic. Scénář: Duccio Chiarini, Ottavia Madedduová, Marco Pettenello. Kamera: Baris Ozbicer. Architekt: Ilaria Fallacaraová. Návrhy kostýmů: Ginevra De Carolisová. Masky: Alice Gentiliová. Střih: Roberto Di Tanna. Zvuk: Iacopo Pineschi. Výkonná produkce: Ginevra Elkannová, Francesca Zanzaová. Producent: Duccio Chiarini, Babak Jalali. Hudba: Woodpigeon. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hrají: Matteo Creatini (Edoardo), Francesca Agostiniová (Bianca), Nicola Nocchi (Arturo), Miriana Raschillàová (Elisabetta), Bianca Ceravoloová (Olivia), Bianca Nappiová (Daniela), Michele Crestacci (Roberto), Francesco Acquaroli (lékař), Crisula Stafidaová (Pamela), Anna Ferzettiová (Anna), Lisa Granuzza Di Vitaová (Lara).

České titulky: Hana Čížková (Filmprint Digital).

Snímek Short Skin je celovečerním hraným debutem Duccia Chiariniho (nar. 1977), který také napsal scénář a film produkoval. – Od dětství má Edoardo (Edo) zúženou předkožku. Teď je mu sedmnáct, tráví léto s matkou Danielou, otcem Robertem, s asi desetiletou sestrou Oliviou a s nadrženým psem Teaganem v rodinném domě v městečku nedaleko Pisy. S kamarádem Arturem, který mluví pořád o sexu, tráví hodně času v sousedních rybářských domcích na moři nedaleko břehu. Oba jsou panici. Do protějšího domu přijede k babičce Edova stejně stará kamarádka Bianca; rozešla se s přítelem a doufá, že ji vzali do Paříže na Sorbonnu. Edovi se o ní zdají erotické sny. Arturo pozve do rybářského domku Elisabettu (Elu) a její kamarádku Laru. Zná je ze školy. Prý jsou nymfomanky. Edo si s Elou povídá o knihách. Když ho chce dívka políbit, je odmítavý. Mladíka trápí zúžená předkožka. U lékaře se dozví, že jeho problém se jmenuje fimóza. Řešením je operace, ale z té má Edo strach. Dostane tedy kortikoidovou mast a lubrikanty. Má zkoušet masturbovat. Rodiče odjedou s Olivií k tetě do Sieny. Arturo objedná Edovi prostitutku Pamelu, kterou však mladík odmítne. Daniela s Olivií se nečekaně vrátí; žena přišla na to, že je jí manžel nevěrný s jejich přítelkyní Annou, a vyhodila ho. Biancu nepřijali na Sorbonnu. Povídají si o tom s Edem v rybářském domku a pak se políbí. Začnou se milovat, ale mladík musí přestat. Edo se svěří otci, bydlícím v hotelu. K operaci je nutný souhlas rodičů. Když se mladík vrátí z nemocnice, Bianca právě odjíždí za prací do Paříže. Na poslední kontrole lékař mladíkovi doporučí, aby kvůli svému duševnímu zdraví začal co nejdříve se sexem. Před odjezdem za Biancou do Francie přijde mladík o panictví se vstřícnou Elou. Zdá se, že se rodiče dají znovu dohromady. – Civilní snímek o první lásce je citlivou sondou do dospívání, v tomto případě hořce okořeněném zúženou předkožkou, rodinnou krizí a prostořekou hrdinovou sestrou. –kat-