Mike i Dave sháněj holku

barevný, komedie, 15 přístupnost, 1:2,39, 2–D, Dolby Digital 5.1, dlouhý – 99 min.

Původní název: Mike and Dave Need Wedding Dates. Země původu: USA. Výrobce: Chernin Entertainment. Pro Twentieth Century Fox. Ve spolupráci s TSG Entertainment. Rok copyrightu: 2016. Premiéra: 7.7.2016. Mluveno: anglicky (titulky). – Chtěli kočku, dostali čočku.

Distribuce: CinemArt (do 7.1.2018). Lokace: USA: Havaj.

AUTOŘI: Režie: Jake Szymanski. Pomocná režie: Gary Hymes (II. režie). Námět: Mike Stangle, Dave Stangle (životní příběh). Scénář: Andrew J. Cohen, Brendan OBrien. Kamera: Matthew Clark. Druhá kamera: Peter Lyons Collister. Architekt: Tyler Robinson. Návrhy kostýmů: Debra McGuireová. Masky: Whitney Jamesová, Janine Rathová (účesy). Střih: Lee Haxallová, Jonathan Schwartz. Zvuk: Willie D. Burton. Výkonná produkce: David Ready, Andrew Jay Cohen, Nan Moralesová, Brendan O’Brien. Producent: Peter Chernin, Jenno Toppingová, Jonathan Levine. Vizuální efekty: Jeremy Burns (supervize), Arch 9 Films, Comen VFX, Shade VFX. Zvláštní efekty: Eric Rylander (supervize), Mark Rappaport (supervize). Hudba: Jeff Cardoni. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: John Houlihan (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Gary Hymes, Michael Trisler.

Hrají: Zac Efron (Dave Stangle), Adam Devine (Mike Stangle), Anna Kendricková (Alice), Aubrey Plazaová (Tatiana), Stephen Root (Burt), Stephanie Faracyová (Rosie), Sugar Lyn Beardová (Jeanie Stangleová), Sam Richardson (Eric), Alice Wetterlundová (sestřenka Terry), Brainscombe Richmond (Kalani), Jake Szymanski.

České titulky: Kateřina Hámová.

Režisér TV pořadů či reklamních kampaní Jake Szymanski debutuje v celovečerní hrané tvorbě kámošskou komedií Mike i Dave sháněj holku, spojenou s oblíbeným motivem svatby. Syžet vychází ze skutečných událostí: bratři Mike a Dave Stangleovi si na webu dali inzerát na ženský doprovod na svatbu své sestry a byli zaskočeni nebývalou odezvou. Na rozdíl od filmu se opravdová svatba odehrála v Americe; podstatnější ovšem je, že obě dívčí hrdinky jsou zcela fiktivní… – Bratři Mike a Dave Stangleovi jsou postrachem všech rodinných sešlostí, jež kvůli nim vždy skončí katastrofou. Když se má jejich sestra Jeanie vdávat na Havaji za Afroameričana Erica, rozhodnou rodiče, že synové tam mohou přijet jen v doprovodu seriózních dívek, které by je držely na uzdě. Bratři se stanou populární díky TV show, kde vyprávějí o svém problému. Vidí to svérázné, právě propuštěné servírky Alice a Tatiana a zařídí to tak, aby se dámským doprovodem staly ony. Vydávají se za manažerku a za učitelku. Ve skutečnosti ve ztřeštěných kouscích bratry překonávají, což se na Havaji záhy projeví. Dojde to tak daleko, že má ze svatby sejít, což se však nakonec nestane. Nemůže to dopadnout jinak, než že se Dave sblíží s Alicí a Mike s Tatianou…