Matky na tahu

barevný, komedie, 15 přístupnost, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital 5.1, dlouhý – 101 min.

Původní název: Bad Moms. Země původu: USA. Výrobce: Huayi Brothers Pictures, Block Entertainment, Merced Media Partners, Lucas & Moore, PalmStar Media. Pro STX Entertainment. Rok copyrightu: 2016. Premiéra: 4.8.2016. Mluveno: anglicky (titulky). – Zapař jako matka.

Distribuce: Freeman Entertainment. Lokace: USA: New Orleans (Louisiana).

AUTOŘI: Režie: Jon Lucas, Scott Moore. Scénář: Jon Lucas, Scott Moore. Kamera: Jim Denault. Architekt: Marcia Hindsová. Návrhy kostýmů: Julia Castonová. Masky: Michelle Johnsonová. Střih: James Thomas, Emma E. Hickoxová. Zvuk: Kami Asgar, Sean McCormack, David Wyman. Výkonná produkce: Mark Kamine. Producent: Bill Block, Suzanne Toddová. Vizuální efekty: Clearcut FX, Cadence Effects. Hudba: Christopher Lennertz. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Jason Markey (hudební supervize), Julia Michelsová (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Jeff Galpin.

Hrají: Mila Kunisová (Amy), Kristen Bellová (Kiki), Kathryn Hahnová (Carla), Christina Applegateová (Gwendolyn), Oona Laurenceová (Jane), David Walton (Mike), Annie Mumoloová (Vicky), Jay Hernandez (Jessie Harkness), Jada Pinkett Smithová (Stacy), Clark Duke (Dale Kipler), Emjay Anthony (Dylan), Martha Stewartová (Martha Stewartová).

České titulky: Tereza Benhartová (Filmprint Digital).

Komedie Matky na tahu je po snímku Našrot (2012, 21 & Over) druhým režijním opusem scenáristické dvojice Jon Lucas a Scott Moore, která má za sebou několik divácky úspěšných „pařmenských“ komedií (mj. Pařba ve Vegas nebo Pařba v Bangkoku). Tvůrci se v ní tentokrát zaměřili na dámskou partičku, přičemž opět těží z vulgárních dialogů. Hrdinkami jsou matky, které pochopily, že nikdy nemohou být ve svých rodičovských rolích tak dokonalé, jak to po nich současná společnost požaduje… – Chicago. Amy je zaměstnaná matka dvou dětí a nestíhá. Navíc ji pronásleduje aktivní předsedkyně sdružení rodičů a učitelů, dokonalá Gwendolyn se svou suitou Stacy a Vicki. Amy vyhodí manžela-nekňubu kvůli nevěře po internetu a odhodlá se ke vzpouře. Najde oporu u dalších matek, uťápnuté Kiki a svérázné Carly. Rozhodnou se, že když nemohou být dokonalé matky, budou špatné matky. Začnou se chovat tak, jak by chtěly. Gwendolyn vzpouru těžce nese a začne se mstít na Amyině dceři Jane. Žena se proto rozhodne kandidovat proti ní na místo předsedkyně. Přijde ovšem o práci a děti se obrátí proti ní. Zato se sblíží se sympatickým vdovcem Jessiem a posléze se s ním pomiluje. Mike se pokusí o návrat, ale nakonec oba manželé uznají, že by jim to neklapalo. Gwendolyn udělá další zákeřnost a zdá se, že ve volbách vyhraje, ale po Amyině improvizovaném proslovu se situace obrátí. Žena zvítězí, získá zpět místo i respekt svých dětí. Gwendolyn se jí omluví. Kamarádky se s ní vydají na výlet soukromým letadlem jejího manžela. – Pod závěrečnými titulky se herečky baví se svými matkami o mateřství.