Léto All Exclusive

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–K, Dolby 5.1, dlouhý – 93 min.

Původní název: Babysitting 2. Země původu: Francie. Výrobce: Axel Films, Madame Films. Koprodukce: M6 Films, Cinéfrance. Rok copyrightu: 2015. Premiéra: 23.6.2016. Mluveno: česky (dabováno). – Tohle léto není pro starý.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau. Scénář: Julien Arruti, Pierre Lacheau, Pierre Dudan (konzultant scénáře). Kamera: Antoine Marteau. Architekt: Claudio Amaral Peixoto. Návrhy kostýmů: Aurore Pierreová. Masky: Avril Carpentierová, Pierre-Olivier Persin (zvláštní maskérské efekty). Střih: Olivier Michaut-Alchourroun. Zvuk: Arnaud Lavaleix. Výkonná produkce: Bachir Arfaouini. Producent: Christophe Cervoni, Marc Fiszman. Koproducent: Etienne Mallet, David Gauquié, Julien Deris. Vizuální efekty: (supervize) Thibaut Granier. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Maxime Desprez (hudební supervize), Michaël Tordjman (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Christophe Marsaud, Philippe Guégan, David Julienne (auta).

Hrají: Philippe Lacheau (Franck), Tarek Boudali (Sam), Julien Arruti (Alex), Vincent Desagnat (Ernest), Valériane de Villeneuveová (Yolande), Élodie Fontanová (Julie), Elisa Bachir-Beyová (Erika), Alice Davidová (Sonia), Charlotte Gabrisová (Estelle), Christian Clavier (Jean-Pierre), Aiton Carmo (Pedro), Kunue Paje (náčelník indiánů), Porfitio Mireya Rocha (šaman), Jérôme Commandeur (Michel Massieye), Valérie Karsentiová (paní Massieyeová).

Dabing: Michal Holán (Franck), Martin Sobotka (Sam), Radek Hoppe (Alex), Vojtěch Hájek (Ernest), Hana talpová (Yolande), Irena Máchová (Julie), Veronika Kubařová (Erika), Marika Šoposká (Sonia), Tereza Bebarová (Estelle), Jaromír Meduna (Jean-Pierre), Zdeněk Mahdal (Michel Massieye).

Překlad české verze: Jolana Kubíková. Dialogy české verze: Ivan Kotmel, Jiří Balcárek. Režie české verze: Jiří Balcárek (Studio Pro-Time).

Prázdninová komedie Nicolase Benamoua a Philippea Lacheaua (též představitele hlavní role) Léto All Exclusive je druhým titulem této dvojice a volně navazuje na jejich společný debut Babysitting (2013). – Přátelé Franck, jeho dívka Sonia, Sam, Alex, Ernest a Estelle vyrazí na dovolenou do Brazílie, kde má Soniin otec Jean-Pierre hotel u moře. Franck tu chce požádat Soniu o ruku, ale odloží to, protože Alex (který od počátku vše neúnavně natáčí) omylem spolkl zásnubní prsten. Parta si nicméně užívá plážových radovánek. Když se muži vydají na letecký výlet do vnitrozemí, přidá se k nim Jean-Pierrova šestaosmdesátiletá matka Yolande a sexy dívky Julia a Erika. Z výletu se žádný nevrátí. Za pár dní najde Jean-Pierre u osamělého hotelového skladu Alexovu kameru, která stále běží. Ze záznamu vyjde najevo, že průvodce zmizel v jeskynní propasti. Když se ostatní pracně dostali ven, Francka kousla tarantule, prchali před levhartem, sjeli se u přátelských indiánů, odkud museli prchat, když Franck omylem podpálil vesnici. Následovaly skok ze srázu a plavba peřejemi. Pak našli letadlo, vzlétli, seskočili padákem a skončili na pláži nedaleko hotelového skladu, kde při krádeži jídla ztratil Alex kameru… Konec záznamu vyzradí poměr Jeana-Pierra s vdanou paní Massieyovou, která je v hotelu s manželem. – Parta se vrátí. Zásnubní prsten je konečně na světě a svatbě už nic nebrání. – Tvůrci se inspirovali stylem found footage, a tak předstírají, že nalezený materiál je autentický. Jde sice o komedii, ale vyprávění jen řetězí trapné a trapnější scénky. -kat-