Ledová sezóna

barevný, dobrodružný, rodinný, komedie, animovaný, přístupný, 1:2,35, 2-D, Dolby digital, dlouhý – 91 min.

Původní název: Norm of the North. Země původu: USA. Výrobce: Lionsgate, Splash Entertainment. Ve spolupráci s Assemblage Entertainment, Telegael. Rok výroby: 2015. Premiéra: 14.1.2016. Monopol: Bontonfilm. Mluveno: česky (dabováno). – Tahle partička umí prolomit ledy.

AUTOŘI: Scénář: Malcolm T. Goldman, Steven M. Altiere, Daniel R. Altiere. Režie: Trevor Wall. Hudba: Stephen McKeon. Hudební supervize: Nikki Triplettová. Různé skladby a písně. Výprava: (supervize designu) Yvonne Hennessyová, Dave Kupczyk. Postavy: (design) Patrick W. OCallaghan, Stephen Silver, Colm Griffin. Střih: Richard Finn. Zvuk: (design) Laurent Kossayan; Trip Brock, Paul Rowland, Kelly Vandever. Animace: Assemblage Entertainment, GDC. Vizuální efekty: (svícení) Sheikh Ruhul. Výkonní producenti: Max Madhavan, Paul Cummins, Noah Fogelson, Kamal Khanna, Daniel Engelhardt, Silvio Astarita, Shi Wen, Han Tao, Xia Xiao Ping. Producenti: Nicolas Atlan, Liz Youngová, Mike Young, Steven Rosen, Ken Katsumoto, Jack Donaldson, Derek Elliott. Koproducenti: Steven M. Altiere, Daniel R. Altiere. České dialogy a režie české verze: Jiří Balcárek (TS Josefa Petráska ve Studiu Pro-Time).

HLASY: Jan Šťastný (Norm), Sabina Laurinová (Vera), Miroslav Táborský (pan Green), Pavel Rímský (Socrates), Igor Bareš (Předek), Klára Nováková (Olympia), Dana Pešková (Tamecia), Libor Terš (Pablo). – V původním znění mluví (uvádíme pro úplnost): Rob Schneider (Norm), Heather Grahamová (Vera), Ken Jeong (pan Green)Bill Nighy (Socrates), Colm Meaney (dědeček), Maya Kayová (Olympia), Loretta Devineová (Tamecia).

Animované dobrodružství Ledová sezóna je celovečerním debutem televizního režiséra a animátora Trevora Walla. – Lední medvěd Norm není typickou polární šelmou. V rodné Arktidě ho nejvíce baví přátelské honičky s tuleni a tanečky se zpíváním s věčně dobře naloženými a lehce poťouchlými lumíky. Idyla skončí, když na zasněžené pláně vtrhnou filmaři s nervózní PR manažerkou Verou. V Normovi budí zvědavost supermoderní dům, který tu vyrostl. Stejně jako jeho dědeček rozumí medvěd lidské řeči, a tak pochopí, že zde takových staveb brzo přibude, což se mu hrubě nelíbí. Vyrazí se třemi neposednými lumíky do New Yorku zjistit, jak se věci mají. Tady opět narazí na Veru, která je sice hodná a přátelská, ale pracuje pro developera pana Greena, a právě ten hodlá vybudovat za severním polárním kruhem turistický ráj. Newyorčané i pan Green považují Norma za maskovaného herce. Boháč z něj dokonce udělá podnikového maskota. Nakonec medvěd pochopí díky Veřině přemoudřelé dcerce Olympii, že ho podnikatel využil, a podaří se mu jeho plány překazit. Na cestě domů, kdy na moři zuří bouře, se nečekaně objeví i ztracený Normův dědeček. A po Normově návratu mají zvířata v Arktidě důvod k velkolepé slavnosti. – Ve snímku se mj. objevují odkazy na slavné filmy, například na Titanic. -kat-