Kung Fu Panda 3

barevný, dobrodružný, animovaný, komedie, přístupný, 1:2,35, 2–D, 3-D, Dolby Atmos, dlouhý – 95 min.

Původní název: Kung Fu Panda 3. Země původu: USA, Čína. Výrobce: Oriental DreamWorks, Zhong Ming You Ying Film. Pro DreamWorks Animation. Ve spolupráci s China Film Company. Rok copyrightu: 2016. Premiéra: 17.3.2016. Distribuce: CinemArt (do 17.9.2017). Mluveno: česky (dabováno, 2-D), anglicky (titulky, 2-D, 3-D). – Těžká váha se blíží.

AUTOŘI: Režie: Jennifer Yuh Nelsonová, Alessandro Carloni. Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger. Výtvarník: Raymond Zibach, Nico Marlet (design postav). Střih: Clare Knightová. Zvuk: Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl. Výkonná produkce: Mike Mitchell, Guillermo Del Toro, La Peikang, Li Ruigang. Producent: Melissa Cobbová. Koproducent: Jeff Hermann, Jonathan Aibel, Glenn Berger. Animace: Dan Wagner (vedení animace postav). Vizuální efekty: Mark Edwards (supervize). Hudba: Hans Zimmer. Použitá hudba: různé skladby a písně. České titulky: Kateřina Hámová. Překlad české verze: Petr Putna. Dialogy české verze: neuvedeno. Režie české verze: Alice Hurychová (LS Productions).

Mluví: Jack Black (Po), Bryan Cranston (Li Šen), Dustin Hoffman (mistr Šifu), Angelina Jolieová (Tygřice), J.K. Simmons (Kai), Seth Rogen (Kudlanka), Lucy Liuová (Zmije), David Cross (Jeřáb), Kate Hudsonová (Mei Mei), James Hong (pan Ping), Randall Duk Kim (Ugvej), Jackie Chan (Opičák).

Dabing: Ondřej Brzobohatý (Po), Pavel Šrom (Li Šen), Petr Pelzer (mistr Sifu), Regina Řandová (Tygřice), Zdeněk Maryška (Kai), Michal Holán (Kudlanka), Martina Šťastná (Zmije), Libor Bouček (Jeřáb), Kateřina Šíldová (Mei Mei), Bohuslav Kalva (pan Ping), Karel Gult (Ugvej), Filip Švarc (Opičák).

V animovaném dobrodružství Kung Fu Panda (2008, Kung Fu Panda; r. John Stevenson, Mark Osborne) neohrabaný baculatý medvídek Po, údajně poslední panda na světě, překonal sám sebe, stal se dračím bojovníkem a zachránil rodné údolí před pomstou zabijáckého leoparda. V Kung Fu Panda 2 (2011, Kung Fu Panda 2; r. Jennifer Yuh Nelsonová) řešil krizi identity, záchranu Číny a také vyvraždění pand v rodné zemi. V dalším díle Jennifer Yuh Nelsonové a Alessandra Carloniho Kung Fu Panda 3 se pokračuje ve zvoleném stylu. – Mistr Sifu chce, aby se Po, který už je známým dračím bojovníkem, stal místo něj učitelem kung-fu a aby dokázal použít čchi (energii, která proudí všemi živými věcmi). První trénink dopadne pro Poa a jeho žáky, bojovníky kung-fu zmiji, kudlanku, tygřici, opičáka a jeřába špatně. Z říše duchů dorazí na Zemi padouch Kai, který se ve všehomíru zmocnil čchi samotného božského ochránce kung-fu bojovníků Ugveje. Tím si otevřel cestu k návratu na Zemi, kde teď poráží mistry kung-fu, bere jim jejich čchi a začaruje je. Když potřebuje, oživí je a oni ho poslechnou. Do nudlárny Poova adoptivního otce Pinga dorazí panda Li Šen; je to Poův biologický otec. Podle dávné věštby Kaie, který se blíží k údolí, zastaví panda. Li tvrdí, že syna naučí ovládnout čchi. Odvede ho do tajné pandí vesnice vysoko v horách, kde ho učí, co to znamená být pandou. Provází je i Ping. Z kung-fu bojovníků přežije po útoku Kaie jen Tygřice, která Poa varuje. Ostatních se Kai zmocní a začaruje je. Dračí bojovník začne trénovat na rozhodující boj všechny pandy z vesnice. Kai dorazí, střet vypukne. Po na poslední chvíli ovládne čchi a s protivníkem bojuje ve všehomíru. Porazí ho, osvobodí tím pádem začarované mistry kung-fu a Ugveje a vrátí se na Zemi. – Dobrodružství, prošpikovanému hláškami, nechybí nezbytná kapka moralizování a patosu. Vizuální stránka filmu, dokonalá animace a nápaditě zpracované souboje jsou již klasickým standardem. Snímek je věnován producentce vizuálních efektů Studia DreamWorks Animation Nancy Bernsteinové (1960–2015). -kat-