Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne

barevný, životopisný, hudební dokument, 15 přístupnost, 1:1,85, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 94 min.

Původní název: God Bless Ozzy Osbourne. Země původu: USA. Výrobce: NZK, Schweet. Rok copyrightu: 2011. Premiéra: 21.7.2016. Mluveno: anglicky (titulky). – Unikátní portrét zpěváka mapující jeho nejtemnější období a cestu zpět na vrchol. Autoři tohoto filmu strávili více jak dva roky na cestách s Ozzy Osbournem. Skoro všichni přežili.

Distribuce: Atlantis Entertainment. Ve spolupráci: Beverly-Matous Distribution.

AUTOŘI: Režie: Mike Fleiss, Mike Piscitelli. Kamera: Mike Piscitelli. Střih: Rich Fox. Zvuk: Conner Moor, Bryan Parker, Matt Slivinski. Výkonná produkce: Sharon Osbourneová. Producent: Jack Osbourne, Jordan Tappis, Marc Weingarten. Koproducent: Rich Fox. Hudba: Mike Einziger. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Účinkují: Ozzy Osbourne, Tommy Lee, Paul McCartney, Billy Morison, Henry Rollins, Bill Ward, Geezer Butler, Sharon Osbourneová, John Frusciante, Robert Trujillo.

České titulky: neuvedeno.

Životopisný hudební dokument Mikea Fleisse a Mikea Piscitelliho Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne z roku 2011 o známém zpěvákovi a bývalém frontmanovi legendární heavy metalové kapely Black Sabbath sleduje jeho kariéru od roku 1970 do roku 2011. Autoři snímku, na jehož vzniku se podílela muzikantova rodina (zejména syn Jack Osbourne a Ozzyho druhá manželka Sharon Osbourneová), strávili dva roky se zpěvákem a sledovali ho jak v zákulisí, tak na pódiu při koncertních vystoupeních. Využívají archivní materiály (včetně dosud nezveřejněných) a rozhovory s lidmi okolo něj, ale třeba i s Paulem McCartneym. Ozzy Osbourne (nar. 1948), pocházející z anglického Birminghamu, se stal pověstný brutálními výstřelky a divokým životem, plným alkoholu a drog. Tvůrci ho však ukazují i jako člověka, který prošel těžkou zkušeností a který se dokázal zbavit svých démonů, což on sám považuje za největší životní úspěch. Doplňují a pozměňují tak v mnohém obraz, který o sobě vytvořil samotný hudebník nejen v průběhu let, ale i v reality show stanice MTV The Osbournes (2002-2005, Osbourneovi).