Žabák Ribit

barevný, animovaný, dobrodružný, rodinný, přístupný, 1:2,35, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 88 min.  

Původní název: Ribbit. Země původu: Malajsie, USA. Výrobce:  KRU Studio, Crest Animation Studios. Rok výroby: 2014. Premiéra: 24.12.2015. Monopol: Intersonic/CinemArt (do 24.12.2017). Mluveno: česky (dabováno). – Fantastická cesta někdy začíná jedním malým skokem. Malý žabák s velkým srdcem. V kinech na Vánoce 2015.

AUTOŘI: Námět: Norman A. Halim; Chuck Powers. Scénář: Chuck Powers, Amir Hafizi. Režie: Chuck Powers. Spolurežie: Kiran Kumant. Svícení: (supervize) Jagadeesh Gajapthy. Hudba: (hudební režie) Edry A. Halim. Různé skladby a písně. Střih: Ezarisyrwan Basri. Zvuk: David W. Barr. Vedení animace:  Thokade Satish; (animátor) Rina Dsouzaová. Vizuální efekty: Balaji Jawale, Shadab Kazi. Výkonní producenti: Norman A. Halim; Yusry A. Halim, Edry A. Halim, Max Madhavan. Producentka: Shireen M. Hashimová. České dialogy a režie českého znění: Jiří Balcárek (Harryton Studio).

HLASY: Braňo Holiček (Ribit), Klára Jandová (Sandy), Bohdan Tůma (Terrence), Rudolf Kubík (Deepak), Regina Řandová (Ollie), Pavel Šrom (Kai), Klára Nováková (Marcella), Jiří Král (šaman), Jan Köhler (Luciano), Adéla Kubačáková (Jojo), Eliška Sochorová (Rafa). – V původním znění mluví: (uvádíme pro úplnost) Sean Astin (Ribbit), Cherami Leighová (Sandy), Tim Curry (Terrence), Russell Peters (Deak).

Animovaná pohádka o žabáku Ribitovi, který nesnáší vodu, nemá rád poskakování po lese a hlavou se mu honí nežabákovsky filozofické myšlenky, je celovečerním debutem dabingového režiséra, vedoucího kreativního oddělení společnosti Kartun Studios a viceprezidenta pro animaci v malajsijské společnosti KRU Group of Companies Chucka Powerse. – Ribit se narodil v amazonském deštném pralese, ale chováním se od ostatních žabek liší, protože má plno otázek o své existenci a hledá smysl života. S nejlepší kamarádkou, létající veverkou Sandy, se vydají na dobrodružnou cestu za poznáním a nalezením svého pravého místa na tomto světě. Jednoho dne je Ribit náhodně zhypnotizován a začne si myslet, že je zakletým princem. Domnívá se, že když políbí princeznu, zbaví se prokletí a získá zpět lidskou podobu. Ale po všech překážkách, úskalích a nesnázích, které musí na cestě za princeznou překonat, nakonec zjistí, že být žabákem není špatné a že žádnou princeznu ke svému štěstí nepotřebuje – svou životní lásku měl totiž celou dobu na očích… – Snímek vznikl v malajsijsko-americké koprodukci.