We Are Your Friends

barevný, hudební,romantický, 15 přístupnost, 1:1,85, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 95 min.

Původní název: We Are Your Friends. Země původu: Velká Británie, Francie, USA. Výrobce: Working Title. Pro Warner Bros., StudioCanal. Rok výroby: 2015. Premiéra: 3.9.2015. Monopol: Freeman Entertainment. Mluveno: anglicky (české titulky). – Párty začíná!

AUTOŘI: Námět: Richard Silverman. Scénář: Max Joseph, Meaghan Oppenheimerová. Režie: Max Joseph. Kamera: Brett Pawlak. Hudba: Segal. Hudební supervize: Randall Poster. Různé skladby a písně. Výprava: Maya Sigelová. Kostýmy: Christie Wittenbornová. Střih: Terel Gibson, David Diliberto. Zvuk: (design) Aaron Glascock; Robert Eber. Vizuální efekty: Neil A. Stelzner; Studio LOL, Pixel Magic. Koordinátoři kaskadérů: Michael Gaines, Simon Potter. Výkonní producenti: Richard Silverman, Olivier Courson, Ron Halpern, Nathan Kelly. Producenti: Tim Bevan, Eric Fellner, Liza Chasinová. Koproducentka: Johanna Byerová. České titulky: Jiří F. Floutek ŠteFFI (Filmprint Digital).

HERCI: Zac Efron (Cole), Emily Ratajkowská (Sophie), Jonny Weston (Mason), Shiloh Fernandez (Ollie), Alex Shaffer (Veverka), Wes Bentley (James Reed), Jon Bernthal (Paige), Alicia Coppolaová (paní Romerová).

Hudební snímek We Are Your Friends (česky Jsme tví kamarádi) natočil jako svůj první celovečerní hraný film tvůrce dokumentárních a krátkých filmů a videí Max Joseph (nar. 1982). – San Fernando Valley. Třiadvacetiletý Cole chce udělat díru do světa jako DJ. K tomu podle něj stačí laptop, trocha talentu a jeden průlomový track. Hraje občas v místním klubu Social, pro nějž s kamarády Masonem, rádoby manažerem, Olliem a Veverkou jsou také promotéry. Rádi si zahulí a občas si vezmou něco ostřejšího. Jednou se Cole v klubu seznámí s úspěšným kolegou, čtyřicátníkem Jamesem Reedem, který žije s mnohem mladší Sophií. Muž se stane jeho samozvaným mentorem. Nasměruje ho, aby objevoval nové zvuky. Cole s kamarády zatím pod vidinou snadného zbohatnutí nastoupí do realitní firmy, kterou vede Ollieho kamarád Paige. Při tahu do Las Vegas se Cole vyspí se Sophií. Dívka ve vztahu s ním pokračovat nechce. James na to však náhodou přijde a Colea, kterého chtěl vzít s sebou na prestižní Pioneer DJ Summer Fest do Los Angeles, zavrhne. Po jednom bouřlivém večírku zemře Veverka. Mason a Ollie se po pohřbu rozhádají. Cole, který si kamarádovu smrt také vyčítá, se uzavře do sebe a při běhání nahrává různé zvuky. Zajde za Sophií. Ta opustila Jamese, dělá servírku a hodlá se vrátit na vysokou školu. Cole se Reedovi omluví, pak jako jeho předskokan na Summer Festu slaví úspěch se svým trackem, v němž je slyšet i Veverku. – Povrchní sladkobolný příběh o hledání sebe sama, o lásce k hudbě a o touze po úspěchu přibližuje zároveň tvorbu moderní elektronické hudby. Závěrečná scéna se natáčela na Pioneer DJ Summer Festu v září 2014. -kat-