Vincentův svět

barevný, komedie, 15 doporučená přístupnost, 1:2,35, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 105 min.

Původní název: Entourage. Země původu: USA. Výrobce: Closest to the Hole, Leverage Entertainment. Pro Warner Bros. Ve spolupráci s HBO, Rat-Pac Dune Entertainment. Rok výroby: 2015. Premiéra: 18.6.2015. Monopol: Freeman Entertainment. Mluveno: anglicky (české titulky). – Sni ve velkém. Žij naplno.

AUTOŘI: Námět: Doug Ellin – postavy; Doug Ellin, Rob Weiss. Scénář: Doug Ellin. Režie: Doug Ellin. Kamera: Steven Fierberg. Hudba: různé skladby a písně. Hudební supervize: Scott Vener. Výprava: Chase Harlan. Kostýmy: Olivia Milesová. Střih: Jeff Groth. Zvuk: Tom Stasinis. Vizuální efekty: (supervize) Artemple Hollywood. Koordinátor kaskadérů: Mike Gunther, Lisa Lafaro Weselisová. Výkonní producenti: Wayne Carmona, Steven Mnuchin. Producenti: Mark Wahlberg, Stephen Levinson, Doug Ellin. Koproducent: Rob Weiss. České titulky: Petr Štádler (SDI Media).

HERCI: Kevin Connolly (Eric Murphy), Adrian Grenier (Vincent Chase), Kevin Dillon (Johnny Drama Chase), Jerry Ferrara (Sal Turtle Assante), Jeremy Piven (Ari Gold), Emmanuelle Chriquiová (Sloan), Perrey Reevesová (paní Goldová), Rex Lee (Lloyd), Billy Bob Thornton (Larsen McCredle), Haley Joel Osment (Travis), Debi Mazarová (Shauna), Alan Dale (John Ellis), Sabina Gadeckiová (Melanie), Raquel Alessiová (Jennifer), Christine Donlonová (Paula), Judy Greerová (castingová režisérka), Martin Landau (Bob Ryan); (sami za sebe) Emily Ratajkowskiová, Ronda Rouseyová, Piers Morgan, Mark Wahlberg, Thierry Henry, David Arquette, Gary Busey, Jon Favreau, Mike Tyson, Pharrell Williams, Liam Neeson, Kelsey Grammer, Chad Love, Warren Buffett, Common, Jessica Albaová, Mark Cuban, Bob Saget, Andrew Dice Clay, Ed O´Neil, Armie Hammer, Greg Louganis, George Takei.

Tvůrce populárního televizního seriálu Vincentův svět (2004-11), scenárista, režisér a producent Doug Ellin, se po čtyřech letech rozhodl přivést své hrdiny na plátno s tím, že pokud jeho kámošská komedie Vincentův svět uspěje, mohla by vzniknout dokonce trilogie. – Čtyři kamarádi se znají od dětství v Queensu. Nyní žijí v Los Angeles a pohybují se ve světě showbyznysu. Nejúspěšnější je populární herec Vince (Vincent) Chase, zatímco jeho starší bratr Johnny, zvaný Drama, jako mizerný herec jen paběrkuje. Kamarád Eric E Murphy dělá Vinceovi manažera, zatímco Sal, zvaný Turtle (Želva), zbohatl na obchodování s tequilou, ale dál dělá přátelům především řidiče. – Vince se rozhodne režírovat, s čímž nakonec neochotně souhlasí i jeho bývalý agent, dnes šéf studia Ari Gold. Téměř hotový sci-fi horor Hyde se však zasekne na nedostatku peněz, jež hlavní investor, Texasan Larsen McCredle, odmítne poskytnout. Naopak pošle do Los Angeles svého syna Travise na chystanou předváděčku. Ta má navazovat na obrovský mejdan ve Vinceově vile, ale režisér ji zruší. – Ari doma zhlédne DVD a je spokojený. Avšak Travis trvá na změnách. Nejdříve chce vyhodit všechny scény s Dramem a pak i s Vincem. Nakonec tvrdí, že se film přetočí. Ari to rezolutně odmítne. Zjistí, že Travis se zasekl ze žárlivosti, protože mu Vince snadno odloudil modelku Emily. Dosáhne sice svého, ale je zbaven funkce. Mezitím kamarádi mají vlastní trable. Eric se ocitne v mlýnském kole mezi třemi ženami, z nichž dá nakonec přednost expřítelkyni Sloan, která porodí holčičku. Turtle si za cenu zlámané ruky vyslouží přízeň boxerky Rondy Rouseyové a Drama získá diváky, když se na sociálních sítích objeví záznam jeho masturbace. Dokonce dostane na Zlatých glóbech Cenu za vedlejší herecký výkon ve Vinceově filmu, který má velký úspěch. Kamarádi mohou dál pokračovat v divoké „jízdě“ ve světě svolných žen, sexu, chlastu, rychlých aut, úžasných jachet a spřátelených celebrit z branže i ze sportu (jichž se oficiálně objeví na plátně dvaačtyřicet, včetně miliardáře Warrena Buffetta). -tbk-

DOUG ELLIN (vl. jm. Douglas Reed Ellin, nar. 6.4.1968, Brooklyn, New York) pochází z židovské rodiny a vyrůstal v Merricku na Long Islandu. Vystudoval angličtinu na Tulaneově univerzitě v New Orleansu a na začátku 90. let přesídlil do Los Angeles. Vystupoval jako komik v tamějších klubech Improv a Comedy Store a pracoval v podatelně společnosti New Line Cinema, jejíž šéf produkce Mike De Luca pomohl financovat jeho první krátký film Neodolatelná nabídka. Na jeho základě byl přijat k postgraduálnímu studiu na Americkém filmovém institutu (AFI). Podařilo se mu natočit dva nezávislé snímky, ale raději se věnoval televizi. Nejdřív se jako scenárista podílel na sitcomu Life with Bonnie (2002-04, Život s Bonnií) a pak společně s Markem Wahlbergem a Stevem Levinsonem vytvořili pro HBO mimořádně úspěšný seriál z hollywoodského zákulisí Entourage (2004-11, Vincentův svět; + spol. sc., spol. režie, spol. prod., herec – TV), za nějž obdržel řadu ocenění (mj. Zlatá nymfa na MTF v Monte-Carlu pro nejlepšího mezinárodního producenta, Cena BAFTA za nejlepší mezinárodní seriál, Cena PGA pro nejlepšího producenta komediálních seriálů; tři nominace na Emmy v kategorii komediálních seriálů, čtyři nominace na Cenu WGA v kategorii komediálních scénářů). Byl také autorem a režisérem navazujícího filmového pokračování. – Filmografie: (scénář či podíl na něm a režie, není-li uvedeno jinak) kr. filmy The Pitch (1993, Neodolatelná nabídka; + herec) a The Waiter (1993, Číšník); plážová veselohra Phat Beach (1996), romantická komedie Kissing a Fool (1998, Přátelé; + herec – TV) s Davidem Schwimmerem, satirická komedie Vincentův svět (2015, Entourage; + spol. nám., spol. prod.) s Adrianem Grenierem v titulní úloze hollywoodské hvězdy; (výkonná produkce, není-li uvedeno jinak) neprodané piloty Da Brick (TV-2011; r. Spike Lee) a 40 (TV-2012; r. Julian Farino; + sc.), sportovní dok. When the Garden Was Eden (2014, Když zahrada byla rájem; r. Michael Rapaport). -mim-