Tři srdce

barevný, psychologický, 15 přístupnost, 1:2,35, 2-D, DVD-K, BRD-K, Dolby Digital, dlouhý – 106 min.

Původní název: 3 coeurs. Země původu: Francie, SRN, Belgie. Výrobce: Rectangle Productions. Koprodukce: Pandora Film Produktion, Scope Pictures, Wild Bunch, Arte France Cinéma, WDR/Arte, Rhône-Alpes Cinéma. S účastí Canal Plus, Ciné Plus, Arte France. Ve spolupráci se Soficinéma 10, Cinémage 8, Palatine Etoile 11. Rok výroby: 2014. Premiéra: 5.2.2015. Monopol: Film Europe. Mluveno: francouzsky (české titulky). – Nebezpečný milostný trojúhelník.

AUTOŘI: Scénář: Julien Boivent, Benoît Jacquot. Režie: Benoît Jacquot. Kamera: Julien Hirsch. Hudba: Bruno Coulais. Různé skladby a písně. Výprava: Sylvain Chauvelot. Kostýmy: Catherine Leterrierová. Střih: Julia Gregoryová. Zvuk: Pierre Mertens, Andreas Hildebrandt, Olivier Goinard. Vizuální efekty: (supervize) Stéphane Bidault. Producent: Edouard Weil, Alice Girardová. Koproducenti: Christoph Friedel, Claudia Steffenová, Genevieve Lemalová. České titulky: Veronika Sysalová (Filmprint Digital).

HERCI: Benoît Poelvoorde (Marc Beaulieu), Charlotte Gainsbourgová (Sylvie Bergerová), Chiara Mastroianniová (Sophie Bergerová), Catherine Deneuveová (paní Bergerová), Patrick Mille (Sylviin manžel), Cédric Vieira (Sophiin milenec), André Marcon (starosta Castang).

První film uznávaného francouzského režiséra Benoîta Jacquota v naší distribuci, psychologické drama Tři srdce, je vlastně romantickým milostným příběhem zvláštního trojúhelníku, dvou sester a jednoho muže. Těží zejména z účasti hvězd francouzské kinematografie. – Obyčejně vyhlížející padesátník, daňový úředník Marc, potká Sylvii Bergerovou, když mu v provinčním městě ujede vlak do Paříže. Stráví spolu noc procházkou v ulicích a domluví si za týden schůzku v Paříži, na niž muž, trpící bolestmi srdce, bohužel dorazí pozdě. Zklamaná Sylvie odjede s manželem, s nímž se chtěla rozejít, do Ameriky. Její sestra Sophie se s Marcem seznámí náhodou, když jde na úřad kvůli daním, kde jí on nabídne pomoc s účetnictvím; sestry společně vedly starožitnictví, jež jim přenechala matka. Dvojice se sblíží. Marc se přestěhuje na venkov a vezme si Sophii. Těsně před svatbou zjistí, kdo je jeho nastávající švagrová. Sylvie přijede na svatbu, ale Marc s ní nechce mluvit. Oba vědí, že se stále milují, ale nedokážou jednat. – Manželům se narodí syn. Po čtyřech letech Sylvie přijede na oslavu matčiných šedesátin. Ani ona ani Marc už nedokážou vzdorovat svým citům a pomilují se. Dokonce spolu na pár dní odletí (Marc je jako na služební cestě). Avšak pro Sylvii si přijede manžel. Žena milence zapřísahá, že se Sophie nesmí nic dozvědět. Nešťastný Marc, který je vystresovaný i z toho, že riskantně zahájil vyšetřování starosty kvůli daňovým únikům, doma zkolabuje a zemře. Sophie slyší z mobilu, který mu vypadl z ruky, sestřin hlas. – Ve vizi se Marc a Sylvie sejdou na schůzce v Paříži…        -tbk-