SNOOPY A CHARLIE BROWN. Peanuts ve filmu

barevný, animovaný, komedie, adaptace, přístupný, 1:1,85, 2-D, 3-D, Dolby Atmos, dlouhý – 89 min.

Původní název: The Peanuts Movie. Země původu: USA. Výrobce: Blue Sky Studios. Pro Twentieth Century Fox Animation. Rok výroby: 2015. Premiéra: 5.11.2015. Monopol: CinemArt (do 5.5.2017). Mluveno: anglicky (české titulky – 2-D); česky (dabováno, 2-D, 3-D). – Snoopy poprvé na velkém plátně!

AUTOŘI: Námět: Charles M. Schulz – komiksové stripy (1950–2000). Scénář: Craig Schulz, Bryan Schulz, Cornelius Uliano. Režie: Steve Martino. Kamera: Renato Falcao. Hudba: Christophe Beck. Hudební supervize: John Houlihan. Různé skladby a písně. Výprava: Nash Dunnigan. Střih: Randy Trager. Zvuk: (design) Randy Thom. Animace: (supervize) Nick Bruno, Scott Carroll. Efekty: (supervize) Elvira Pinkhasová. Stereoskopie: (supervize) Daniel Abramovich. Producenti: Craig Schulz, Bryan Schulz, Cornelius Uliano, Paul Feig, Michael J. Travers. České titulky: Kateřina Hámová. České dialogy a režie českého znění: Petr Pospíchal (Barrandov Studio).

HLASY: Noah Schnapp/Matěj Převrátil (Charlie Brown), Hadley Belle Millerová/Sára Nygrýnová (Lucy), Mariel Sheetsová/ Karolína Křišťálová (Sally), Alex Garfin/Mikuláš Převrátil (Linus), Francesca Angelucci Capaldiová/Anna Češková (Malá zrzečka), Venus Omega Schultheisová/Ema Pleskačová (Sally), Rebecca Bloomová/Lucie Furmanová (Marcie), Marlieik Mar Mar Walker/Daniel Rchichev (Franklin), Noah Johnston/Matěj Vlček (Schroeder), Madisyn Shipmanová/Alžběta Volhejnová (Violet), Anastasia Bredikhinaová/Františka Kubačáková (Peprmintová Patty), AJ Tecce/Matěj Macháček (Špindíra), William Alex Wunsch/Vít Říha (Shermy), Micah Revelli (dítě), Kristin Chenowethová (Fifi), Bill Melendez (Snoopy).

CENY: Zlatý glóbus: (nominace) nejlepší animovaný film.

Hrdinové animované komedie v režii Stevea Martina SNOOPY A CHARLIE BROWN. Peanuts ve filmu, černobílý beagle Snoopy, jeho smolařský páníček Charlie Brown a jejich kamarádi neboli postavičky Peanuts amerického kreslíře Charlese M. Schulze (1922–2000) se proslavili novinovými komiksovými stripy. První vyšel 2. října 1950, poslední 13. února 2000, den po autorově smrti. Stripy vycházely denně ve více než 2600 novinách v 75 zemích, byly přeloženy do 21 jazyků; Charles M. Schlulz jich během padesáti let nakreslil odhadem na 18 000. Každá jeho postavička má reálný předobraz. První kolekce stripů byla v USA vydána knižně už v roce 1952, první celovečerní animovaný film Snoopy Come Home (Pojď domů, Snoopy; r. Bill Melendez; scenáristou a výtvarníkem byl Charles M. Schulz) vznikl v roce 1972. S Peanuts byly natočeny i krátké televizní filmy. – Jsou sněhové prázdniny. Charlie Brown absolvuje další neúspěšný pokus s pouštěním draka. Linus, Peprmintová Patty, Lucy, Franklin, Charlieho sestřička Sally, Špindíra a další děcka se netěší do školy, jen psík Snoopy by se do třídy rád dostal, ale nepovede se mu to. Charlie se zamiluje do nové spolužačky, Malé zrzečky, ale stydí se ji oslovit. Snoopy na střeše své boudy buší do psacího stroje; líčí, jak se dostal do křížku s letadlem Rudý baron a jak poznal fenku Fifi, pilotku malého letounu. Charlieho trápí, že čím více se snaží, tím je vše horší. Na čas se stane středem pozornosti, protože měl ve škole nejlepší srovnávací test. Později zjistí, že omylem podepsal práci Peprmintové Patty, a přizná to. Získá tak obdiv Malé zrzečky, která však odjíždí. A konečně uspěje s pouštěním draka. – Ve 3D animaci vypadají všechny postavičky tak, že by z nich měl Charle M. Schulz radost; ve filmu se objeví i v tradiční kreslené podobě. „Stripovitý“ příběh postrádá poetiku a svérázný humor předlohy. Je další variantou na téma, že outsider nemusí zůstat outsiderem navždy. – K snímku je připojen předfilm Vesmírná scratastrofa (2015, Cosmic Scrat-tatrophe; r. Mike Thurmeier, Galen Chu). -kat-