Sněhová královna 2

barevný, animovaný, rodinný, pohádka přístupný, 1:2,35, 2-D, 3-D, Dolby Digital, dlouhý – 80 min.

Původní název: Sněžnaja koroleva 2: Perezamorozka. Země původu: Rusko. Výrobce: Wizart Animation, Bazelevs. S přispěním Cinema Fund Russia. Rok výroby: 2014. Premiéra: 10.12.2015. Monopol: Mirius Film Distribution. Mluveno: česky (dabováno). – Je tu pokračování úspěšné animované pohádky Sněhová královna z roku 2014, v kterém vaše oblíbené hrdiny čeká nová hrozba z ledu a sněhu…

AUTOŘI: Námět: Hans Christian Andersen – postavy. Scénář: Alexej Cicilin, Alexej Zamyslov, Vladimir Nikolajev. Režie: Alexej Cicilin. Kamera: Alexej Cicilin. Hudba: Mark Willot. Různé skladby a písně. Výprava: Alexej Zamyslov, Alexej Ljamkin. Střih: Alexej Cicilin. Zvuk: (design) Simon Gershon. Vedení animace: Alexandr Nikolajev. Vizuální efekty: Alexej Butusov. Výkonný producent: Vladimir Nikolajev, Producenti: Timur Bekmambetov, Jurij Moskvin, Vladimir Nikolajev, Diana Jurinovová. České dialogy a režie české verze: Eva Spoustová (Studio Virtual).

HLASY: Martin Písařík (vypravěč, skřítek Orm), Marta Sovová (Gerda), Patrik Děrgel (Káj), Tereza Bebarová (Sněhová královna), Jana Altmanová (babička), Nikola Votočková (Alfida), Martin Zahálka (Arrog), Dalimil Klapka (trollí král).

Animovaná pohádka Sněhová královna 2 navazuje na úspěšný snímek s prvky fantasy Sněhová královna (2012, Sněžnaja koroleva; r. Maxim Svešnikov, Vlad Barbe), ve které skřítek Orm s fretkou Lutou pomohli Gerdě osvobodit jejího bratříčka Káje ze zakletí, zlomit kletbu Sněhové královny a vrátit na Zemi jaro, radost a lásku. S klasickou literární předlohou Hanse Christiana Andersena (1805-1875) však Sněhová královna 2 nemá kromě postav Gerdy, Káje a zlé královny nic společného. – Po vítězství nad Sněhovou královnou jsou skřítkové konečně svobodní. Ormovi, který bydlí s babičkou a pracuje v diamantovém dole, jeho zásluha a obdiv ostatních stoupnou do hlavy, a tak jako „správný“ hrdina si své dobrodružství trochu upraví. Vytahuje se, že díky vítězství nad královnou je předurčen k tomu, aby se oženil s princeznou a pohádkově zbohatl. Jeho vychloubání probudí z ledu a sněhu nové temné síly se zmrazovacími schopnostmi a jeho kamarádi končí uvězněni v ledových kostkách. Aby zabránil další pohromě, spojí se Orm s Gerdou a Kájem, podstoupí mnohá nebezpečí, málem přijde o život, aby po prožitých dobrodružstvích zjistil, že největším pomocníkem v boji proti zlu je přátelství a pravá láska. – Režisér Alexej Cicilin, který ve dvojce nahradil Maxima Svešnikova a Vlada Barbeho, chystá pokračování Sněhová královna 3: Orel a led v rusko-čínské koprodukci.