Rodina k pronájmu

barevný, komedie, přístupný, 1:1,85, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 96 min.

Původní název: Une famille à louer. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: Pan-Européenne. Koprodukce: StudioCanal, France 3 Cinéma, Versus Production, Radio Télévision Belge Francophone, VOO, BE TV. S účastí Canal+, Ciné+, France télévisions. Ve spolupráci s Plus Images 5, Soficinéma 11, Cinémage 9, Indéfilms 3. S podporou Le Tax Shelter du Gouvernement Fédéral de Belgique), Inver Invest, Media Programme EU, Centre du Cinéma et de lAudiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles. Rok copyrightu: 2015. Premiéra: 3.12.2015. Monopol: Mirius Film Distribution. Mluveno: francouzsky (titulky). – Komedie, jaká tady ještě nebyla!

AUTOŘI: Scénář: Murielle Magellanová, Jean-Pierre Améris. Režie: Jean-Pierre Améris. Kamera: Virginie Saint-Martinová. Hudba: různé skladby a písně; Valérie Lindonová (hudební supervize). Výprava: Franck Schwarz. Kostýmy: Nathalie du Roscoatová. Střih: Anne Souriauová. Zvuk: Philippe Richard, Olivier Walczak, Emmanuel Croset. Vizuální efekty: (supervize) Stephane Dittoo. Koordinátor kaskadérů: Gilles Conseil. Producenti: Philippe Godeau, Nathalie Gastaldo Godeauová. Koproducenti: Arlette Zylberbergová, Jacques-Henri Bronckart, Olivier Bronckart, Philippe Logie. České titulky: Natálie Nádassy (Filmprint Digital).

Hrají: Benoît Poelvoorde (Paul-André), Virginie Efiraová (Violette), François Morel (Léon), Philippe Rebbot (Rémi), Pauline Serieysová (Lucie), Calixte Broisin-Doutaz (Auguste), Edith Scobová (paní Delalandeová), Nancy Tateová (Sandra), Nathalie Gessierová (sousedka), Taïra Boréeová (Gisèle), Rémy Roubakha (Lucien), Xavier Mathieu (Fabian), Gwendoline Hamonová (Fabianova žena).

Děj komedie Rodina k pronájmu všestranného francouzského režiséra a scenáristy Jeana-Pierra Amérise (nar. 1961) se točí kolem nesmělého, zakřiknutého, osamělého, depresivního a bohatého Paula-Andrého, který si dosud nestihl založit rodinu. Ale než se k tomu odhodlá, chce si to zkusit nanečisto. Navrhne proto svobodné matce Violette, jíž soud hrozí odebráním dětí, adolescentky Lucie a školáka Augusta, že uhradí její dluhy, dá jí roční plat a zařídí, aby potomci zůstali v její péči. Na oplátku chce, aby ho přijala na tři měsíce do rodiny. Žena ho má za cvoka, nicméně svolí s tím, že dětem budou oba tvrdit, že se do sebe zamilovali na první pohled, že se muž přistěhuje k ní a že jeho bohatství nenaruší zvyky potomků. Spát budou v jedné místnosti, ale víc nic. Vše se stvrdí smlouvou. Boháč se tak ocitne v chaotické a nepříliš čisté domácnosti a čelí podezíravým Violettiným potomkům. Navíc je nesamostatný; všechno vyřizování měl dosud na krku jeho asistent Léon. Teď poznává takové věci jako nakupování v samoobsluze či rodinné pikniky, jenže je toho na něho moc a navíc nesnáší hluk. Po čtrnácti zkušebních dnech se vzdá. „Rodina“ se mu však dostala pod kůži, zjistí, jak moc mu všichni tři chybí, a tak se vrátí…