Zlý časy v El Royale

barevný, kriminální thriller, 15 přístupnost, 1:2,39, 2–D, zvuk – 5.1 (Dolby Atmos, Dolby Vision), dlouhý – 142 min.

Původní název: Bad Times at the El Royale. Země původu: USA. Výrobce: Goddard Textiles, Twentieth Century Fox (zadavatel), TSG Entertainment (zadavatel – spolupráce). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 11.10.2018. Mluveno: anglicky (titulky). – Všechny cesty vedou sem.

Distribuce: CinemArt (do 11.4.2020). Lokace: USA: Kalifornie – Acton. Kanada: Britská Kolumbie – Vancouver.

AUTOŘI: Režie: Drew Goddard. Scénář: Drew Goddard. Kamera: Seamus McGarvey. Architekt: Martin Whist. Návrhy kostýmů: Danny Glicker. Masky: Thomas Nellen, Toby Lindala (zvláštní maskérské efekty). Střih: Lisa Lassek /ž/. Zvuk: Chris Duesterdiek, Casey Genton (design zvuku), Julian Slater (design zvuku). Výkonná produkce: Mary McLaglen /ž/. Producent: Jeremy Latcham, Drew Goddard. Vizuální efekty: Oliver Atherton (supervize), DNEG, Factory VFX, Mammal Studios. Zvláštní efekty: Joel Whist (supervize). Hudba: Michael Giacchino. Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Scott J. Ateah, John Stoneham Jr.

Hrají: Jeff Bridges (otec Daniel Flynn), Cynthia Erivo /ž/ (Darlene Sweetová), Dakota Johnson /ž/ (Emily Summerspringová), Jon Hamm (Laramie Seymour Sullivan), Cailee Spaeny /ž/ (Rose), Lewis Pullman (Miles Miller), Chris Hemsworth (Billy Lee), Xavier Dolan (Buddy Sunday), Nick Offerman (Felix OʹKelly), Shea Whigham (dr. Woodbury Laurence).

České titulky: Petr Zenkl (překlad).

Děj drsného tarantinovského krimithrilleru Drewa Goddarda Zlý časy v El Royale se odehrává během jednoho dne a noci roku 1968 v kdysi exkluzivním hotelovém komplexu El Royale na vyznačené hraniční čáře mezi Nevadou a Kalifornií. Tady se setkávají falešný kněz Daniel Flynn, talentovaná, leč neúspěšná soulová zpěvačka Darlene Sweetová, cesťák Sullivan a jediný zaměstnanec podniku Miles. Sullivan je ve skutečnosti agent FBI. Objeví chodbu s polopropustnými zrcadly, umožňující sledovat jednotlivé pokoje. Tak zjistí, že další host, arogantní Emily, má v pokoji spoutanou dívku. Při snaze osvobodit ji ho Emily zastřelí a zároveň postřelí Milese. Mladá žena unesla svou pomatenou sestru Rose ze sekty, ovládané charismatickým psychopatem Billym Lee, a ten si s ozbrojenci pro obě přijede. Mezitím Darlene zjistí, že Flynn je ve skutečnosti lupič, který sem přijel pro peníze, jež tu jeho bratr před deseti lety ukryl. Získají je, avšak stanou se i s Milesem zajatci Billyho Lee, a který zabil Emily a hodlá zlikvidovat i ostatní. Ti se proti němu postaví a Miles jako bývalý odstřelovač z Vietnamu prokáže své schopnosti. Z hořícího hotelu vyváznou jen Flynn a Darlene… -tbk-