Špión, který mi dal kopačky

barevný, špionážní, akční, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, zvuk – 5.1, dlouhý – 117 min.

Původní název: The Spy Who Dumped Me. Země původu: USA. Výrobce: Imagine Entertainment, Lionsgate, Lionsgate (zadavatel). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 16.8.2018. Mluveno: anglicky, rusky, francouzsky (titulky). – Prostě na to mají Mila Kunis, Kate McKinnon.

Distribuce: Vertical Entertainment. Lokace: Maďarsko: Budapešť. ČR: Praha. Nizozemsko: Amsterodam. Francie: Paříž. Rakousko: Vídeň. SRN. Dánsko. USA: Georgia – Atlanta.

AUTOŘI: Režie: Susanna Fogel /ž/. Scénář: Susanna Fogel /ž/, David Iserson. Kamera: Barry Peterson. Architekt: Marc Homes. Návrhy kostýmů: Alex Bovaird /ž/. Masky: Csilla Blake-Horváth /ž/, Hayley Farrington /ž/ (účesy). Střih: Jonathan Schwartz. Zvuk: Mac Ruth, Phil Barrie (design zvuku), David Esparza (design zvuku). Výkonná produkce: Jason Cloth, Karen Lunder /ž/, Guy Riedel. Producent: Brian Grazer, Erica Huggins /ž/. Koproducent: Tina Anderson /ž/. Vizuální efekty: Sean Devereux (supervize), Zero VFX, Crafty Apes, Labyrinth Cinematic Solutions. Zvláštní efekty: Yves De Bono (supervize). Hudba: Tyler Bates. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Kier Lehman (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Gary Powell, Domonkos Pardanyi.

Hrají: Mila Kunis /ž/ (Audrey), Kate McKinnon /ž/ (Morgan), Justin Theroux (Drew), Sam Heughan (Sebastian), Hasan Minhaj (Duffer), Kev Adams (řidič Lukas), Gillian Anderson /ž/ (Wendy), Ivanna Sakhno /ž/ (Naděžda), Jane Curtin /ž/ (Carol), Paul Reiser (Arnie), Fred Melamed (Roger), Ólafur Darri Ólafsson (finský turista).

České titulky: Petr Zenkl (Filmprint Digital).

Režisérka a scenáristka Susanna Fogelová natočila akční špionážní a zároveň kámošskou komedii, odehrávající se v různým městech Evropy včetně Prahy. – Kamarádky Audrey a Morgan se zapletou do špionážní aféry poté, co Audreyin nápadník, špión Drew, před svou násilnou smrtí požádá milenku, s níž se den předtím rozešel, aby doručila malou trofej do Vídně. Kamarádky tam odletí, a dostanou se tak doprostřed hry několika tajných služeb i zločineckého syndikátu. Vůbec nevědí, komu mohou důvěřovat, ale v kritických chvílích projeví odvahu a neváhají zabíjet. Pronásleduje je mimo jiné i nájemná vražedkyně, bývalá ruská gymnastka Naděžda. Audrey se sblíží s britským agentem Sebastianem a ještě jednou se setká s oživlým Drewem, jenž se projeví jako zrádce. Fleška, ukrytá v trofeji, je nakonec pro jistotu zničena. Svět je zachráněn. O rok později pracují obě ženy se Sebastianem v Tokiu již jako zkušené agentky. -tbk-