Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu

barevný, dobrodružný, rodinný, komedie, pohádka, animovaný, přístupný, 1:2,35, 2–D, 3-D, zvuk – 5.1, dlouhý – 89 min.

Původní název: Sněžnaja koroleva 3: Ogoň i ljod. The Snow Queen: Fire and Ice (anglický název). Země původu: Rusko. Výrobce: Wizart Animation. Rok copyrightu: 2016. Premiéra: 8.2.2018. Mluveno: česky (dabováno).

Distribuce: CinemArt (do 14.6.2027).

AUTOŘI: Režie: Alexej Cicilin. Námět: Hans Christian Andersen (postavy), Alexej Cicilin. Scénář: Alexej Zamyslov, Alexej Cicilin, Vladimir Nikolajev, Robert Lence. Výtvarník: Alexej Ljamkin. Zvuk: Sefi Carmel (design zvuku). Producent: Jurij Moskvin, Vladimir Nikolajev. Animace: Sergej Nikolajev (supervize animace), Andrej Korenkov. Vizuální efekty: Alexej Butuzov (supervize). Hudba: Fabrizio Mancinelli. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Dabing: Ondřej Rychlý (Rolan), Martin Písařík (Orm), Marta Sovová (Gerda), Filip Tomsa (Káj), Tereza Bebarová (Sněhová královna), Jana Altmannová (Babča), Jiří Knot (Rahat), Nikola Votočková (Alfida), Martin Zahálka (Arrog), Filip Kaňkovský (Lokum).

Překlad české verze: Eva Watson-Jones /ž/. Dialogy české verze: Eva Spoustová. Režie české verze: Eva Spoustová (Studio Virtual).

Animovaná pohádka Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu režiséra Alexeje Cicilina navazuje na úspěšné snímky s prvky fantasy Sněhová královna (2012, Sněžnaja koroleva; r. Maxim Svešnikov, Vlad Barbe) a Sněhová královna 2 (2014, Sněžnaja koroleva 2 – Perezamorozka; r. Alexej Cicilin) a stejně jako „dvojka“ má s původní předlohou Hanse Christiana Andersena společné jen postavy Gerdy a Káje a Sněhové královny. Oba sourozenci si vydělávají vyprávěním o dobrodružství se Sněhovou královnou. Zmáhá je to, a tak odjedou k trollímu kamarádu Ormovi. Potkají tu dobrodruha Rolana. Mladík zláká Gerdu na výpravu do trollího chrámu pro magický Kámen ledu a ohně, který prý ví, kam zmizeli její rodiče. Ukáže se však, že se pomocí kamene chce stát králem ohně, zničit trollí říši a dostat se do legend. Málem se mu to povede, než ho Gerda utopí. Sourozenci pak najdou rodiče, které unesl Severní vítr… – Děj připomíná počítačovou hru; vrší akční a destruktivní scény a živelní pohromy a více vypovídá o umu animátorů než o příběhu. -kat-