Scream For Me Sarajevo

barevný, hudební dokument, přístupný, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 140 min.

Původní název: Scream For Me Sarajevo. Země původu: Velká Británie, Bosna a Hercegovina. Výrobce: Prime Time Production. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 24.4.2018. Mluveno: anglicky, bosensky (titulky). – Úžasný příběh o neuvěřitelném rockovém koncertu, který odehrál frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson v roce 1994 uprostřed obléhání Sarajeva. Uváděno spolu s exkluzivním rozhovorem Bruce Dickinsona z letošní londýnské premiéry.

Distribuce: Beverly Matous Distribution.

AUTOŘI: Režie: Tarik Hodžić. Scénář: Jasenko Pašić, Tarik Hodžić. Kamera: Amel-Dikoli. Střih: Tarik Hodžić, Miralem Zubčević. Zvuk: Nenad Kovačević. Výkonná produkce: Adnan Cuhara, Rusmir Efendić. Producent: Adnan Cuhara. Hudba: Bruce Dickinson, Iron Maiden. Použitá hudba: písně skupiny Iron Maiden.

Účinkují: Bruce Dickinson, Alen Ajanović, Esad Bratović, Mirza Čorić, Samir Čulić, Chris Dale, Alessandro Alex Elena, Erol Gagula, Trevor Gibson, Jim Marshall, Martin Morris, Fedja Štukan, Jasenko Pašić.

České titulky: Jiří Šteffl (Filmprint Digital).

Ceny: MFF v Sarajevu 2016: Cena za lidská práva, Zvláštní cena poroty za dokument, Cena diváků.

Hudební dokument o výjimečném rockovém koncertu, na němž v prosinci 1994 vystoupil frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson s kapelou Skunkworks navzdory stálému nebezpečí v obléhaném Sarajevu. Snímek přináší záběry z unikátního vystoupení i ze setkání s těmi, kteří se na koncert dostali a díky kterým se uskutečnil. Součástí jsou rozhovory se členy kapely, štábu i s ochrankou. Atmosféru válečného města dokumentují archivní záběry a fotografie. – Film je uváděn spolu s exkluzivním rozhovorem Bruce Dickinsona s diváky, který byl natočen na londýnské premiéře několik dnů před uvedením v České republice.