Paula

barevný, psychologický, hořká komedie, přístupný, 1:1,66, 2–D, DVD-K, BRD-K, MP4, Dolby 5.1, dlouhý – 97 min.

Původní název: Jeune femme. Země původu: Francie. Výrobce: Blue Monday Productions, CNC (podpora), Cinémage 11 (podpora), La Région-Ile-de-France (podpora), Cofinova 9 (podpora). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 25.1.2018. Mluveno: francouzsky (titulky).

Distribuce: Artcam. Lokace: Francie: Paříž.

AUTOŘI: Režie: Léonor Serraille /ž/. Scénář: Léonor Serraille /ž/. Kamera: Émilie Noblet /ž/. Architekt: Valérie Valéro /ž/. Návrhy kostýmů: Hyat Luszpinski /ž/. Střih: Clémence Carré /ž/. Zvuk: Anne Dupouy /ž/. Producent: Sandra da Fonseca /ž/. Hudba: Julie Roué /ž/. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hrají: Laetitia Dosch /ž/ (Paula), Grégoire Monsaigeon (Joachim), Souleymane Seye Ndiaye (Ousmane), Léonie Simaga /ž/ (Yuki), Nathalie Richard /ž/ (Paulina matka), Erika Sainte /ž/ (matka Lily), Lilas Rose Gilberti Poisot /ž/ (Lila), Audrey Bonnet /ž/ (gynekoložka).

České titulky: Hana Janovská (Linguafilm).

Cena: MFF v Cannes 2017: Zlatá kamera za nejlepší filmový debut. MFF v Bratislavě 2017: nejlepší herečka (Laetitia Doschová), Cena studentské poroty. MFF ve Valladolidu 2017: nejlepší herečka (Laetitia Doschová).

Režisérka a scenáristka Léonor Serrailleová se v celovečerním debutu Paula o pařížské odyseji jedenatřicetileté ženy obklopila ryze ženským štábem. – Temperamentní, prostořeká a nezodpovědná Paula se nemůže srovnat s rozchodem s padesátiletým fotografem Joachimem a zhroutí se. Má hluboko do kapsy, nemá kde spát a všude s sebou vláčí kočku, kterou muži sebrala. Po různých eskapádách najde práci v Království kalhotek a jako dívka na hlídání devítileté Lily. Když zjistí, že je těhotná, sejde se s Joachimem. Nakonec se rozhodne pro potrat, ale zdá se, že si to v nemocnici rozmyslela… – Film s původním názvem Jeune femme (tj. Mladá žena) nesmíme zaměňovat s životopisným snímkem o německé malířce Paule Modersohn-Beckerové s názvem Paula (2016, r. Christian Schwochow). -kat-