No Manifesto film o Manic Street Preachers

barevný, hudební dokument, přístupný, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 116 min.

Původní název: No Manifesto: A Film About Manic Street Preachers. Země původu: USA. Výrobce: WibblyWobbly Productions. Rok copyrightu: 2014. Premiéra: 22.3.2018 (jednorázové uvedení). Mluveno: anglicky (titulky).

Distribuce: Beverly Matous Distribution.

AUTOŘI: Režie: Elizabeth Marcus /ž/. Kamera: Mike Desjarlais, Chuck Miller. Střih: Kurt Engfehr. Zvuk: Pat Donahue. Producent: Kurt Engfehr. Koproducent: Chris Atkins, Christine Slater /ž/. Hudba: písně skupiny Manic Street Preachers. Hudební dramaturgie: Ian Neil (hudební supervize).

Účinkují: Manic Street Preachers: James Dean Bradfield, Sean Moore, Nicky Wire, Richey Edwards (archivní záběry).

České titulky: neuvedeno.

Hudební dokument debutující režisérky Elizabeth Marcusové No Manifesto film o Manic Street Preachers je věnován vzniku (1986) i různým peripetiím legendární velšské rockové kapely. Kombinuje sekvence z četných vystoupení či nahrávání ve studiu, pohledy do zákulisí i rozhovory se členy skupiny a zejména s jejich fanoušky. Využívá též různé archivní materiály. Režisérka se snaží překonat tradiční mediální pohled na kapelu, spjatý se záhadným zmizením Richeyho Edwardse v roce 1995. První rozhovory s fanoušky byly natočeny už v roce 2002. – Snímek byl opět jednorázově uveden v rámci distribučního projektu Jeden večer sto kin v ČR.