Někdo to rád zahalené

barevný, politický, romantická komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, DVD-K, BRD-K, Dolby Digital, dlouhý – 88 min.

Původní název: Cherchez la femme. Země původu: Francie. Výrobce: The Film, France 2 Cinéma, Mars Film, Canal+ (účast), France Télévisions (účast), OCS (účast), Manon 6 (spolupráce), Manon 7 (spolupráce), La Banque Postale (spolupráce), Image 9 (spolupráce), La Région Île-de-France (podpora), CNC (podpora). Rok copyrightu: 2016. Premiéra: 26.4.2018. Mluveno: francouzsky, arabsky, persky (titulky).

Distribuce: Film Europe. Lokace: Francie: Paříž.

AUTOŘI: Režie: Sou Abadi /ž/. Scénář: Sou Abadi /ž/. Kamera: Yves Angelo. Architekt: Denis Gautelier. Návrhy kostýmů: Justine Pearce /ž/. Masky: Sarah Mescoff /ž/. Střih: Virginie Bruant /ž/. Zvuk: François Waledish, Aymeric Devoldère, Valérie De Loof /ž/, Florent Lavallée. Producent: Michaël Gentile. Hudba: Jérôme Rebotier. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Matthieu Sibony (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Emmanuel Lanzi, Stéphane Boulay.

Hrají: Félix Moati (Armand), Camelia Jordana /ž/ (Leila), William Lebghill (Mahmud), Anne Alvaro /ž/ (Mitra), Miki Manojlović (Darius), Carl Malapa (Sinna), Laurent Delbecque (Nicolas), Oscar Copp (Farid), Oussama Kheddam (Mustafa), Walid Ben Mabrouk (Ahmet).

České titulky: Jolana Kubíková (Filmprint Digital).

V celovečerním hraném debutu Někdo to rád zahalené se režisérka íránského původu Sou Abadiová (nar. 1968) věnuje potížím mladých lidí s různým původem i náboženským či politickým přesvědčením v současné Paříži. – Milenci Armand a Leila studují na Pařížském institutu politických věd a mají před stáží v OSN v New Yorku. Armandovi rodiče Mitra a Darius jsou političtí uprchlíci a aktivisté. Arabce Leile (narozené ve Francii) a bratru Sinnovi se vrátí z Jemenu starší bratr Mahmud jako přesvědčený muslim. Zavře sestru doma a sní její SIM kartu z mobilu. Armand se k dívce dostane převlečený v nikábu a vydává se za muslimskou aktivistku Šeherezádu. Mahmud se do „ní“ zamiluje a chce si ji vzít. Situace se více a více komplikuje, až se do věci vloží Armandovi rodiče a jejich přátelé. Pod vlivem Šeherezády se Mahmud mění. K rozuzlení dojde při loučení na letišti. Armand před Mahmudem sundá nikáb a mladík nakonec souhlasí s odletem milenců do New Yorku. -tbk-