Manžel na zkoušku

barevný, romantická komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 113 min.

Původní název: Overboard. Země původu: USA. Výrobce: 3Pas Studios. Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 5.7.2018. Mluveno: anglicky, norsky, španělsky, francouzsky (titulky). – I milionáři mají své dny.

Distribuce: Forum Film Czech. Lokace: Kanada: Britská Kolumbie – Steveston.

AUTOŘI: Režie: Rob Greenberg. Předloha: Leslie Dixon /ž/ (scénář k filmu Overboard, 1987, Přes palubu; r. Garry Marshall – V). Scénář: Bob Fisher, Rob Greenberg. Kamera: Michael Barrett. Architekt: Brent Thomas. Návrhy kostýmů: Karin Nosella /ž/. Masky: Rosalina Da Silva /ž/, Anji Bemben (účesy). Střih: Lee Haxall /ž/. Zvuk: Darren Brisker. Výkonná produkce: Brendan Ferguson. Producent: Eugenio Derbez, Benjamin Odell, Bob Fisher. Zvláštní efekty: Saul Benjamin (koordinátor). Hudba: Lyle Workman. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Howard Paar (hudební supervize). Choreografie: Paul Becker. Koordinátor kaskadérů: Owen Walstrom.

Hrají: Eugenio Derbez (Leonardo), Anna Faris /ž/ (Kate), Eva Longoria /ž/ (Theresa), John Hannah (Colin), Emily Maddison /ž/ (Amanda), Swoosie Kurtz /ž/ (Grace), Mel Rodriguez (Bobby), Josh Segarra (Jason), Alyvia Alyn Lind /ž/ (Olivia), Hannah Nordberg /ž/ (Emily), Cecilia Suárez /ž/ (Magdalena), Fernando Luján (Papi).

České titulky: neuvedeno.

Romantická komedie Manžel na zkoušku (překlad originálního názvu je Přes palubu) režiséra Roba Greenberga je genderově převráceným remakem filmu Overboard (1987, Přes palubu; r. Garry Marshall – V) s Goldie Hawnovou a Kurtem Russellem. – Kate se stará o dcerky Emily, Molly a Olivii, studuje zdravotní školu a taktak stíhá dvě zaměstnání. Při úklidu na jachtě se nepohodne s bohatým arogantním majitelem Leonardem. Muž později po divoké párty spadne z paluby. Neutopí se, ale ztratí paměť. Kate toho na radu své šéfové a kamarádky Theresy využije. Vyzbrojena falešným oddacím listem si pro „manžela“ dojde do nemocnice. Leonardův otec žije v domnění, že syn zemřel, zatímco sestra Magdalena se zmocní vedení bratrovy firmy. Muž začne pracovat u Theresina muže Bobbyho jako zedník a zpočátku mu to nejde. Postupně ke Kateině radosti začne fungovat jako dobrý manžel i otec. Jeho rodina ho však objeví. Leonardovi se vrátí paměť a on Kate opustí. Jenže na ni a na „dcerky“ nemůže zapomenout. Navzdory otci se ke Kate (která na něho také stále myslí) vrátí, i když kvůli tomu přijde o peníze. Stanou se manžely doopravdy a zbohatnou.