Láska bez bariér

barevný, romantická komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 107 min.

Původní název: Tout le monde debout. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: Gaumont, La Boétie Films, Pour Toi Public Productions, TF1 Films Production, Nexus Factory (koprodukce), Umedia (koprodukce), uFund (spolupráce), Cinemage 12 (spolupráce), Entourage Pictures (účast), OCS (účast), Cine+ (účast), TF1 (účast), TMC (účast), Tax Shelter du Gouvernement Fédéral du Belgique (podpora), Des Investisseurs Tax Shelter (podpora). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 28.6.2018. Mluveno: francouzsky, anglicky, italsky (titulky).

Distribuce: CinemArt (do 6.2.2025). Lokace: Francie: Paříž, Île-de-France. ČR: Praha – Palachovo náměstí, Národní divadlo, hotel Leonardo, restaurace Hanavský pavilon.

AUTOŘI: Režie: Franck Dubosc. Scénář: Franck Dubosc. Kamera: Ludovic Colbeau-Justin. Architekt: Jérémie von Karlin. Návrhy kostýmů: Isabelle Mathieu /ž/. Masky: Emilie Bordet /ž/ (návrhy masek), Frédéris Zaid (účesy). Střih: Samuel Danési. Zvuk: Antoine Deflandre, Matthieu Michaux, Fabien Devillers. Výkonná produkce: Yann Arnaud. Producent: Sidonie Dumas /ž/. Koproducent: Jean-Baptiste Dupont, Sylvain Goldberg, Serge de Poucçues, Nadia Khamlich /ž/, Adrian Politowski. Vizuální efekty: Stephane Bidault (supervize). Hudba: Sylvain Goldberg, Emilien Levistre, Xiaoxi Levistre /ž/. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Martin Delemazure (hudební supervize), Valérie Lindon /ž/ (hudební supervize).

Hrají: Franck Dubosc (Jocelyn), Alexandra Lamy /ž/ (Florence), Elsa Zylberstein /ž/ (Marie), Gérard Darmon (Max), Caroline Anglade /ž/ (Julie), Laurent Bateau (Lucien), Claude Brasseur (Jocelynův otec), François-Xavier Demaison (kněz v Lurdech).

České titulky: Veronika Sysalová (Filmprint Digital).

Herec a scenárista Franck Dubosc (nar. 1963) debutuje jako režisér romantickou komedií Láska bez bariér, inspirovanou jeho matkou, upoutanou ve stáří na vozík, a také přáním vyprávět milostný příběh založený na fyzickém rozdílu. – Třiapadesátiletý Pařížan Jocelyn, lhář, sukničkář a starý mládenec, který trénuje na maraton, je ředitelem prosperující firmy s obuví. Po matčině pohřbu, když náhodou sedí u ní doma na invalidním vozíku, pozná sousedku Julii. Rozhodne se svůj „handicap“ využít k tomu, aby ji svedl. Ona ho seznámí se sestrou Florence, upoutanou po autonehodě na vozík. Jocelyn se s půvabnou, pozitivně naladěnou invalidní houslistkou sblíží. Zaletí do Prahy na její koncert. Později se s ní i pomiluje. Netuší, že ho Florence dávno odhalila a že se svěřila sestře; až podvod vyjde najevo, rozejde se s ním navzdory tomu, že se s ním cítí dobře. Jocelyn se sekretářkou Marií a s přítelem Maxem naplánují „zázrak“ v Lurdech. „Invalida“ tam vyskočí z vozíku a zachrání Florence, na niž se řítí kamion. Ale žena se s ním přesto rozejde. Muže to trápí. V závěru Newyorského maratonu Jocelynovi docházejí síly. Do cíle ho doveze na vozíku Florence, která se tu nečekaně objevila. -kat-