Kryštůfek Robin

barevný, dobrodružný, melodramatický, rodinný, kombinovaný (hraný/animovaný), přístupný, 1:2,39, 2–D, Dolby Digital 5.1, dlouhý – 104 min.

Původní název: Christopher Robin. Země původu: USA. Výrobce: 2DUX², Disney (zadavatel). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 23.8.2018. Mluveno: anglicky (titulky). – Dřív nebo později vás minulost dožene.

Distribuce: Falcon (do 22.8.2020). Lokace: Velká Británie: Anglie – Windsor, Dover, East Sussex.

AUTOŘI: Režie: Marc Forster. Pomocná režie: Chris Corbould (II. režie). Námět: Greg Brooker, Mark Steven Johnson. Předloha: A.A. Milne (autor), E.H. Shephard (ilustrace) (postavy z knihy Winnie-The-Pooh, 1926, česky naposledy Medvídek Pú, nakl. Albatros, Praha 2013). Scénář: Alex Ross Perry, Allison Schroeder /ž/, Tom McCarthy. Kamera: Matthias Koenigswieser. Architekt: Jennifer Williams /ž/. Výtvarník: Michael Kutsche (postavy). Návrhy kostýmů: Jenny Beavan /ž/, Sally Turner /ž/. Masky: Alessandro Bertolazzi (+ účesy), Giorgio Gregorini (účesy). Střih: Matt Chessé. Zvuk: John Midgley, Malte Bieler (design zvuku). Výkonná produkce: Renée Wolfe /ž/, Jeremy Johns. Producent: Brigham Taylor, Kristin Burr /ž/. Koproducent: Steve Gaub. Animace: Laurent Laban (supervize animace). Vizuální efekty: Chris Lawrence (supervize), Framestore, Method Studios, Iloura, The Third Floor. Zvláštní efekty: Chris Corbould (supervize). Hudba: Jon Brion, Geoff Zanelli, Richard M. Sherman (písně). Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Mark Mottram.

Hrají: Ewan McGregor (Krištůfek Robin), Hayley Atwell /ž/ (Evelyn Robinová), Bronte Carmichael /ž/ (Madeline Robinová), Mark Gatiss (Giles Winslow), Toby Jones (úředník). Hlasy: Jim Cummings (Medvídek Pú/Tygr), Brad Garrett (Ijáček), Toby Jones (Sova), Nick Mohammed (Prasátko), Peter Capaldi (Králík), Sophie Okonedo /ž/ (Klokanice).

České titulky: Kateřina Hámová (překlad) (Filmprint Digital).

Syžet kombinovaného (hraného a animovaného) rodinného snímku Marca Forstera s názvem Kryštůfek Robin sice vychází z postav slavné knihy spisovatele A.A. Milnea Medvídek Pú, ale přináší zcela nový příběh o dospělém Kryštůfku Robinovi, který si musí vzpomenout na dětská léta, aby pochopil, že zaměstnání není v životě to hlavní. – V částečně kresleném prologu (těžícím z klasických ilustrací E.H. Shepharda) se devítiletý Kryštůfek Robin loučí s přáteli ze Stokorcového lesa; odchází do internátu. Dospěje, ožení se s půvabnou Evelyn, s níž má dcerku Madeline, jako voják přežije válku a nastoupí do práce… – Kvůli nutným úsporám nemůže Kryštůfek Robin jako vedoucí oddělení efektivity v továrně na zavazadla odjet s Evelyn a Madeline na víkend do letního domu. V Londýně se ocitne Medvídek Pú, jemuž se v lese ztratila ostatní zvířátka. Kryštůfek ho vezme zpět do Sussexu. Pomůže mu najít kamarády a vrátí do města. Medvídek, Tygr, Prasátko a Ijáček se setkají s Madeline, která je odveze vlakem do Londýna s otcovými důležitými papíry. Evelyn jede za ní autem. Rodina se nakonec šťastně setká. Kryštůfek Robin navrhne, aby majitel firmy pan Winslow poslal zaměstnance na placenou dovolenou. Ti si na ni budou muset koupit jeho zavazadla, a krize se tak zažehná. Sám se s rodinou a přáteli vrací do Stokorcového lesa… – Melodramaticky laděný příběh je určen dospělým i dětem, ale je otázkou, jak ho odlišné věkové skupiny přijmou; navíc český distributor film uvádí pouze s titulky. -tbk-