Kolo zázraků

barevný, psychologický, smutná komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,00, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 102 min.

Původní název: Wonder Wheel. Země původu: USA. Výrobce: Perdido Production, Amazon Studios (zadavatel), Gravier Productions (zadavatel). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 4.1.2018. Mluveno: anglicky (titulky).

Distribuce: Bioscop. Lokace: USA: New York.

AUTOŘI: Režie: Woody Allen. Scénář: Woody Allen. Kamera: Vittorio Storaro. Architekt: Santo Loquasto. Návrhy kostýmů: Suzy Benzinger /ž/. Masky: Stacey Panepinto /ž/, Jerry Popolis. Střih: Alisa Lepselter /ž/. Zvuk: Thomas Varga. Výkonná produkce: Mark Attanasio, Ron Chez, Adam B. Stern. Producent: Erika Aronson /ž/, Letty Aronson /ž/, Edward Walson. Koproducent: Helen Robin /ž/. Vizuální efekty: Eran Dinur (supervize), Brainstorm Digital. Zvláštní efekty: Mike Myers (supervize). Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hrají: James Belushi (Humpty), Juno Temple /ž/ (Carolina), Justin Timberlake (Mickey), Kate Winslet /ž/ (Ginny), Max Casella (Ryan), Jack Gore (Richie), David Krumholtz (Jake), Tony Sirico (Angelo), Stephen R. Schirripa (Nick), John Doumanian (barman), Debi Mazar /ž/ (host na párty).

České titulky: neuvedeno.

Téměř psychologické drama s prvky smutné komedie se odehrává v zábavním parku na newyorském Coney Islandu v padesátých letech minulého století. – Servírka Ginny, která byla v mládí herečkou, žije s pyromanským synem Richiem ve svazku s kolotočářem Humptym. Stane se milenkou studenta Mickeyho, jenž pracuje jako plavčík na pláži a chce být spisovatelem (je také vypravěčem příběhu). Do jejich vztahu zasáhne Humptyho dcera Carolina, která utekla od gangsterského manžela a do které se Mickey zamiluje. Ginny vědomě nezabrání tomu, aby se sokyně zmocnili poskokové vyslaní Carolininým mužem. Mickey ji opustí a ona se po deziluzi vrací k promrhanému životu s Humptym. -tbk-