Jsem božská

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, zvuk – 5.1, dlouhý – 111 min.

Původní název: I Feel Pretty. Země původu: USA. Výrobce: Voltage Pictures, Wonderland Sound and Vision, STXfilms (zadavatel), Huayi Brothers Pictures (zadavatel), Voltage Pictures (zadavatel). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 21.6.2018. Mluveno: anglicky (titulky). – Být sexy je nejvíc.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Abby Kohn /ž/, Marc Silverstein. Scénář: Abby Kohn /ž/, Marc Silverstein. Kamera: Florian Ballhaus. Architekt: William O. Hunter. Návrhy kostýmů: Debra McGuire /ž/, Leesa Evans /ž/ (kostýmy pro Amy Schumer /ž/). Masky: Julie LeShane (návrhy masek). Střih: Tia Nolan /ž/. Zvuk: Jason Fyrberg. Výkonná produkce: Justin Bursch, Kevin Kane, Jonathan Deckter, Daniel Rappaport. Producent: Alissa Phillips /ž/, Dominic Rustam, Nicolas Chartier, Amy Schumer /ž/, Mary Viola /ž/, McG. Vizuální efekty: Phil Jones (supervize), Pixomondo, Duderama. Zvláštní efekty: John Ruggieri (koordinátor). Hudba: Michael Andrews. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Linda Cohen /ž/ (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Paul Marini.

Hrají: Amy Schumer /ž/ (Renee Bennettová), Michelle Williams /ž/ (Avery LeClaire), Rory Scovel (Ethan), Emily Ratajkowski /ž/ (Mallory), Busy Phillips /ž/ (Jane), Aidy Bryant /ž/ (Vivian), Naomi Campbell /ž/ (Helen), Lauren Hutton /ž/ (Lily LeClaire), Tom Hopper (Grant LeClair), Sasheer Zamata /ž/ (Tasha), Adrian Martinez (Mason), Dave Attell (skutečný Tan Dude).

České titulky: Tereza Benhartová (Filmprint Digital).

Snímkem Jsem božská debutují jako režiséři scenáristé romantických komedií Abby Kohnová a Marc Silverstein. Baculatá třicátnice Renee pracuje v newyorské Čínské čtvrti v zastrčené kanceláři pobočky kosmetické firmy Lily LeClaire. Když se ve fitcentru po ráně do hlavy při pádu z rotopedu probere, vidí se jako „žena svých snů“ a začne se chovat jako sebevědomá sexy krasavice. Získá místo recepční v centrále firmy na Páté Avenue. V čistírně osloví mladého muže v domnění, že na ní může oči nechat. Začne s ním chodit a odcizí se kamarádkám Viv a Jane. Vnučka majitelky firmy Avery ji požádá o pomoc při prezentaci nové kosmetické řady v Bostonu. Renee se tam v hotelu praští do hlavy. Když v zrcadle vidí, že „kouzlo“ pominulo, uteče. Davá se zapírat. Rozejde se po telefonu s Ethanem. Nakonec nečekaně vystoupí na přehlídce Lily LeClaire. Až tam pochopí, že se zázrak nekonal a že krása není všechno. Smíří se s Ethanem. – Prostořeká a přímočará protagonistka nezapře prvoplánový předobraz v postavě Bridget Jonesové, postrádá však její nadhled a sebeironii. -kat-