Gordon a Paddy

barevný, animovaný, rodinný, adaptace, přístupný, 1:2,35, 2–D, DVD-K, Dolby Digital, dlouhý – 62 min.

Původní název: Gordon & Paddy. Země původu: Švédsko. Výrobce: Lee Film, Film i Väst (koprodukce), Sveriges Television (koprodukce). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 6.12.2018. Mluveno: česky (dabováno).

Distribuce: Pilot Film.

AUTOŘI: Režie: Linda Hambäck /ž/. Předloha: Ulf Nilsson, Gitte Spee /ž/ (kniha Det festa fallet, 2012, česky První případ). Scénář: Jan Vierth. Kamera: Gabriel Mkrttchian. Výtvarník: Ola Larsson. Zvuk: Mats Blomberg (design zvuku). Producent: Linda Hambäck /ž/, Lina Jonsson /ž/. Animace: Elinor Bergman (hlavní animátorka). Vizuální efekty: Ben Mowbray. Hudba: Martin Landquist. Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hlasy: Stellan Skarsgård (Gordon), Melinda Kinnaman /ž/ (Paddy), Felix Herngren (Valdemar).

Dabing: Zdeněk Bureš (Gordon), Lenka Janíková (Paddy), Pavel Vacek (Valdemar).

Překlad české verze: Jakub Švejnar. Dialogy české verze: Věra Jarolímková. Režie české verze: Tomáš Sagher (Art & Recording studio).

Kreslený snímek Gordon a Paddy (na plátně Gordon & Paddy) podle dětské knížky švédského spisovatele Ulfa Nilssona a ilustrátorky Gitte Speeové má neokoukané zvířecí hrdiny –stárnoucího zeleného ropušáka Gordona a myšku Paddy. – Zajíc Valdemar obviní před komisařem Gordonem z krádeže své zimní zásoby ořechů lišku, jíž se celý les bojí. Ropušák však odhalí, že krádež provedli dva veverčáci, kteří lup vrátí. Jen jeden ořech ukradla hladová myška. Gordon se jí ujme, a když svěřenkyně absolvuje trénink a školení, jmenuje ji komisařkou a odebere se do důchodu. Paddyin první případ je ztracené stračí vejce. Jenže myška musí přednostně vyšetřit zmizení zajíčka a veverčátka. S Gordonovou pomocí vyjde najevo, že malí odvážlivci chtěli na lišku nastražit past a sami do ní spadli. Liška jim přede všemi pomůže ven. Vejce se najde ve křoví v pravou chvíli; ptáče se právě klube. Paddy uzavře vyšetřování: žádný zločin se neudál. -kat-