BLACK SABBATH – THE END OF THE END

barevný, hudební dokument, 15 přístupnost, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 120 min.

Původní název: Black Sabbath: The End of the End. Země původu: Velká Británie. Výrobce: Eagle Rock Films. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 9.12.2018. Mluveno: anglicky (titulky). – Úplně poslední koncert kapely, která stvořila metal. Tohle byli Black Sabbath. Tohle je jejich poslední koncert.

Distribuce: Beverly Matous Distribution (do 9.12.2018).

AUTOŘI: Režie: Dick Carruthers. Kamera: Eugene O’Connor. Střih: Tim Woolcott. Zvuk: Greg Price. Výkonná produkce: Geoff Kempin, Terry Shand. Producent: Jeremy Azis, Peter Worsley. Hudba: písně skupiny Black Sabbath.

Účinkují: Black Sabbath: Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler, Tommy Clufetos, Adam Wakeman.

České titulky: neuvedeno.

Hudební dokument BLACK SABBATH – THE END OF THE END zachycuje sestřih dvou legendárních posledních vystoupení známé kapely v rodném Birminghamu v únoru roku 2017. Po padesáti letech tak muzikanti uzavřeli historii heavymetalové skupiny, která ovlivnila hudební dění na celém světě. V dokumentu jsou použity i pohledy do zákulisí nebo do nahrávacího studia a rozhovory s protagonisty. – Snímek je uváděn jednorázově v rámci akce Jeden večer sto kin v ČR. Původně byl rovněž jednorázově uveden společností Aerofilms dne 28.9.2017 v rámci cyklu Koncerty v kině.