Milovník po přechodu

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, délka – 115 min.

Původní název: How to Be a Latin Lover. Země původu: USA. Výrobce: 3Pas Studios, Lionsgate, Pantelion, Videocine. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 13.7.2017. Mluveno: anglicky, španělsky (titulky). – Držte si plavky, přichází.

Distribuce: Bontonfilm. Lokace: USA: Kalifornie – Santa Clarita.

AUTOŘI: Režie: Ken Marino. Pomocná režie: Steven Ritzi (II. režie). Scénář: Jon Zack, Chris Spain. Kamera: John Bailey. Druhá kamera: Frank Barrera. Architekt: Marcia Hinds /ž/. Návrhy kostýmů: Molly Grundman /ž/. Masky: Melanie Hughes /ž/, Michael White (účesy). Střih: John Daigle. Zvuk: Thomas Curley, Kami Asgar (design zvuku). Výkonná produkce: Mike Upton. Producent: Eugenio Derbez, Benjamin Odell. Hudba: Craig Wedren, Matt Novack (dodatečná hudba). Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Howard Paar (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Steven Ritzi.

Hrají: Eugenio Derbez (Maximo), Salma Hayek /ž/ (Sara), Rob Lowe (Rick), Kristen Bell /ž/ (Cindy), Raphael Alejandro (Hugo), Michael Cera (Remy), Rob Corddry (Quincy), Mckenna Grace /ž/ (Arden), Rob Huebel (Nick), Rob Riggle (Scott), Raquel Welch /ž/ (Celeste), Linda Lavin /ž/ (Millicent), Mather Zickel (James), Renée Taylor /ž/ (Peggy), Vadhir Derbez (dvaadvacetiletý Maximo), Michaela Watkins /ž/ (Gwen).

České titulky: Kateřina Hámová (Filmprint Digital).

Celovečerní režijní debut amerického televizního herce a režiséra Kena Marina (nar. 1968) Milovník po přechodu je triviální komedií o trablech stárnoucího gigola, vypuzeného po čtvrtstoletí z luxusního sídla bohaté staré manželky. Protagonistou i spoluproducentem je populární mexický herec, režisér i producent Eugenio Derbez, lákadlem na diváky má být účast hvězd Salmy Hayekové a Raquel Welchové. – Hispánec Maximo vzpomíná na dětství. Tvrdě pracující otec přišel o život, když při řízení cisterny usnul za volantem, projel vlastním domkem a jeho kamion explodoval. Tehdy si Maximo řekl, že nikdy nebude pracovat. O deset let později si jako bazénový gigolo ve žlutých plavkách vytipoval starou a bohatou Peggy a strávil s ní pětadvacet let manželství v přepychu. Jenže žena ho vyhodí, když se jí vnutí dotěrný prodejce aut Remy. Maximovi nepomůže ani přítel a kolega Rick, žijící s bohatou a náročnou Millicent. Muž tak skončí u své sestry Sary, která před časem ovdověla a stará se o desetiletého vědátorského synka Huga. Maximo náhle poznává obyčejný život, ale rychle si vytipuje bohatou vdovu Celeste, babičku Hugovy spolužačky Arden, po níž synovec marně pokukuje. Proto ho začne „vychovávat“, a získá tak možnost jít s ním na oslavu dívčiných narozenin. Saře na ten den zařídí rande se sousedem Jamesem. Mezitím musí řešit problémy s dvěma muži, jimž dluží peníze. Začne proto pracovat v cukrárně vstřícné Cindy, ochránkyně opuštěných koček a zoufalců. Na oslavě se před Celeste ztrapní kvůli Rickovi, který mu dal o ženě záměrně špatné reference, protože ji chce získat sám pro sebe (Millicent ho zatěžuje až příliš). Vyjde najevo, že Celeste je bezruká. Oba muži se o ni přetahují, utrhnou jí protézy a poperou se. Hugo se dovtípí, že ho strýček jen využil, a zanevře na něj. Kvůli němu se ani nemůže zúčastnit vědecké soutěže, protože mu Maximovi věřitelé zabavili do zástavy kameru. Tu strýc s Rickovou pomocí sice kameru ukradne zpět, ale už je pozdě. Muž, jehož sestra vyhodila z bytu, najde útulek u Cindy. S výčitkami svědomí napíše za Huga milostný dopis Arden, a dívka se díky tomu s chlapcem skamarádí. Sara, která dosud pracovala jako pomocná architektka, dostane konečně vlastní zakázku na projekt vily. Při setkání s investorkou vystoupí z vrtulníku Millicent a Maximo, který nahradil Ricka a sestře dohodil kšeft. Rodina se usmíří. Rick teď pracuje pro Maximovy věřitele. Celeste se dá dohromady se svým oddaným řidičem Quincym a stará Peggy konečně zemře. -tbk-