Matky na tahu o Vánocích

barevný, komedie, 15 přístupnost, 1:2,39, 2–D, zvuk – 5.1, dlouhý – 105 min.

Původní název: A Bad Moms Christmas. Země původu: USA, Čína. Výrobce: STX Entertainment, Huayi Brothers Pictures. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 7.12.2017. Mluveno: anglicky (titulky). – Nepeč a zapař.

Distribuce: Vertical Entertainment. Lokace: USA: Georgie – Atlanta.

AUTOŘI: Režie: Jon Lucas, Scott Moore. Pomocná režie: Steven Ritzi (II. režie). Scénář: Jon Lucas, Scott Moore. Kamera: Mitchell Amundsen. Architekt: Marcia Hinds /ž/. Návrhy kostýmů: Julia Caston /ž/. Masky: Michelle Johnson /ž/ (účesy). Střih: James Thomas. Zvuk: Matthew Nicolay, Greg Orloff, Julian Slater. Výkonná produkce: Bill Block, Mark Kamine. Producent: Suzanne Todd /ž/. Vizuální efekty: Chris LeDoux (supervize), Crafty Apes. Zvláštní efekty: Durk Tyndall (supervize). Hudba: Christopher Lennertz, Matt Bowen (dodatečná hudba), Dara Taylor /ž/ (dodatečná hudba). Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Julia Michels /ž/ (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Steven Ritzi.

Hrají: Mila Kunis /ž/ (Amy), Kristen Bell /ž/ (Kiki), Kathryn Hahn /ž/ (Carla), Cheryl Hines /ž/ (Sandy), Christine Baranski /ž/ (Ruth), Susan Sarandon /ž/ (Isis), Jay Hernandez (Jessie), Justin Hartley (Ty Swindel), Peter Gallagher (Hank), Oona Laurence /ž/ (Jane), Wanda Sykes /ž/ (dr. Karlová), Christina Applegate /ž/ (Gwendolyn).

České titulky: neuvedeno.

Po úspěšné komedii Matky na tahu (2016, Bad Moms) o dámské partičce, která se rozhodne, že rezignuje na role dokonalých matek, natočila scenáristická a režisérská dvojice Jon Lucas a Scott Moore pokračování Matky na tahu o Vánocích. – Tentokrát se kamarádky Amy, Kiki a Carla chystají na Vánoce. Kromě stresu s přípravou na svátky mají rozepře se svými svéráznými matkami, které dorazily k jejich rodinám. Po řadě neshod a střetů se babičky, jež se sblížily podobně jako před časem jejich dcery, rozhodnou odjet na výlet do Las Vegas.