Letíme

barevný, dobrodružný, komedie, rodinný, animovaný, přístupný 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 84 min.

Původní název: Überflieger – Kleine Vögel, grosses Geklapper (německý název), A Storks Journey. Richard the Stork. Země původu: SRN, Norsko, Belgie, Lucembursko. Výrobce: Knudsen & Streuber, Ulysses Filmproduktion, Walking the Dog (koprodukce), Mélusine Productions (koprodukce), Den siste skilling (koprodukce), Senator Film Produktion (koprodukce), NDR (koprodukce), Mediefondet Zefyr (koprodukce), C More Entertaiment (spolupráce), BNP Paribas Fortis Film Finance (podpora), Medienboard Berlin-Brandenburg (podpora), Deutscher Filmförderfonds (podpora), Filmförderungsanstalt (podpora), Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein (podpora), Kuratorium Junger Deutscher Film (podpora), Eurimages EU (podpora). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 20.7.2017. Mluveno: česky (dabováno). – Vrabčákovo velké čapí dobrodružství.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Tobias Genkel, Reza Memari (spolurežie). Scénář: Reza Memari. Výtvarník: Stéphane LeCocq, Christian Puille (návrhy postav). Střih: Reza Memari. Zvuk: Espen Rønning, Bent Eric Holm (+ design zvuku). Výkonná produkce: Marc Gabizon, Thomas Weymar. Producent: Kristine Knudsen /ž/, Emely Christians /ž/, Eric Goossens, Anton Roebben, Stéphan Roelants. Koproducent: Tania Reichert-Facilides /ž/, David Claikens, Alex Verbaere, Lars Leegaard Marøy, Tom Streuber. Animace: Kenneth Vandel (vedení animace), Javier Perez Rodenas (supervize animace), Gilles Rudziaks (supervize animace). Vizuální efekty: Sven Pannicke (supervize), RISE Visual Effects Studio. Hudba: Éric Neveux, Jean-Pierre Ensuque (dodatečná hudba). Použitá hudba: různé skladby a písně.

Dabing: Matěj Havelka (Richard), Martin Zahálka (Claudius), Sabina Laurinová (Aurora), Jana Zenáhlíková (Olga), Roman Štabrňák (Kiki), David Gránský (Max). Překlad české verze: Martin Massaniec. Dialogy české verze: Veronika Veselá. Režie české verze: Veronika Veselá (Studio Budíkov).

Dobrodružný rodinný animovaný snímek Tobiase Genkela a scenáristy, spolurežiséra a střihače Rezy Memariho Letíme! vypráví o nelehkém putování vrabce Richarda, přesvědčeného, že je čáp, a přerostlé samičky kulíška nejmenšího Olgy, k nimž se přidá sebestředný domestikovaný papoušek Kiki. – Richard (Ríša) přijde o rodiče dřív, než se vyklube z vajíčka. Ptáčete se ujme soucitná čápice Aurora. Její synek Max je ze sourozence nadšen, na rozdíl od tatínka Claudia. Ten je ochoten vrabčáka tolerovat do podzimu, než jejich letka odletí do Afriky. Ríša si myslí, že je čáp, což mu působí četné potíže. Aurora a Max se marně snaží obměkčit Claudia, aby vzal Ríšu s sebou. Letka odletí bez něho. Vrabčák se vydá do Afriky za ní. Ví, že čápi mají namířeno přes Gibraltar… Cestou narazí na kulíška nejmenšího, sovičku Olgu. Té se rodina zřekla, protože moc vyrostla, a tak si vymyslela přítele Olega, kterého vidí jen ona. Střetnou se s nepřátelskými netopýry, kus se svezou na kapotě nákladního auta, osvobodí z klece papouška Kikiho, který je chytrý jako televize, protože žil v baru vedle kabelovky, a dorazí vlakem do San Rema. Trojice překoná Gibraltarský průliv a v Tangeru se od holubů, závislých na internetu, dozví, že se pohřešuje Max. Ríšův bráška spadl do nory medojeda. Vrabčák s přáteli ho zachrání a málem přijde o život. Pochopí, že z něho čáp nikdy nebude, ale už mu to nevadí; podle táty Claudia patří do rodiny. -kat-