Který je ten pravý?

barevný/černobílý, romantická komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 97 min.

Původní název: Home Again. Země původu: USA. Výrobce: Waverly Films, Black Bicycle Entertainment, IMR (spolupráce), Open Road Films (zadavatel). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 14.9.2017. Mluveno: anglicky (titulky). – Začít znovu můžete kdykoliv.

Distribuce: Bontonfilm. Lokace: USA: Los Angeles.

AUTOŘI: Režie: Hallie Meyers-Shyer /ž/. Pomocná režie: Charles Shyer (II. režie). Scénář: Hallie Meyers-Shyer /ž/. Kamera: Dean Cundey. Architekt: Ellen J. Brill /ž/. Návrhy kostýmů: Kate Brien Kitz /ž/. Masky: David Forrest. Střih: David Bilow. Zvuk: William B. Kaplan. Výkonná produkce: Jeremiah Samuels. Producent: Nancy Meyers /ž/, Erika Olde /ž/. Koproducent: Paula Case /ž/. Vizuální efekty: Karina Beneš /ž/ (koordinátor). Hudba: John Debney. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Linda Cohen /ž/ (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Charles Croughwell, Clay Cullen, David Rowden.

Hrají: Reese Witherspoon /ž/ (Alice Kinneyová), Pico Alexander (Harry), Nat Wolff (Teddy), Jon Rudnitsky (George), Michael Sheen (Austen), Candice Bergen /ž/ (Lillian Stewartová), Lake Bell /ž/ (Zoey), Eden Grace Redfield /ž/ (Rosie Kinneyová), Reid Scott (Justin Miller), P.J. Byrne (Paul), Lola Flanery /ž/ (Isabel Kinneyová), Dolly Wells /ž/ (Tracey), Josh Stamberg (Paul), Gaylinn Dean /ž/ (malá Alice).

České titulky: Natálie Nádassy (Filmprint Digital).

Romantická komedie Který je ten pravý? (originální název je Home Again neboli Zase doma) je celovečerním debutem Hallie Meyers-Shyerové (nar. 1987), dcery (rozvedených) filmařů Nancy Meyersové (nar. 1949) a Charlese Shyera (nar. 1941); oba jsou úspěšnými scenáristy, režiséry i producenty a oba na filmu participovali – otec jako druhý režisér, matka jako spoluproducentka. – Alice Kinneyová opustí manžela Austena a odjede s přemoudřelou jedenáctiletou dcerou Isabel a mladší Rosie do Los Angeles. Má zde pěkný dům po zemřelém otci, oscarovém režisérovi Johnu Kinneym, a matku, bývalou herečku Lillian Stewartovou. Alice se v baru při oslavě svých čtyřicátin s kamarádkou Tracy seznámí s mladíky Harrym, Teddym a Georgem. Ti natočili krátký film a chtějí prorazit v branži. Parta skončí u Alice. Lillian ráno přesvědčí dceru, aby mladíky ubytovala v domku pro hosty. Rosie a Isabel si nájemníky oblíbí. Harry a Alice se stanou milenci, Teddy udělá Alici, která se chce prosadit jako interiérová designérka, webové stránky, George pomůže Isabel s psaním hry do školy. Mladíci vozí dcery na kroužky a vypomáhají v domácnosti. Alice získá práci u zhýčkané Zoey, ale ta ji později podrazí. Harry, Teddy a George absolvují nadějné setkání s producenty. Alice se s Harrym rozejde. Do Los Angeles dorazí Austen. Po jeho pěstním sporu s Teddym žena nájemníky vyhodí, ale rozhodnutí rozvést se nezmění. Usmíří se s Harrym. Mladíci se nepohodnou s producentem a na poslední chvíli dorazí na Isabelino školní představení. Pak všichni dívčin úspěch oslaví. -kat-