Já, padouch 3

barevný, animovaný, rodinný, komedie, přístupný, 1:2,35, 2–D, 3-D, zvuk – 5.1, 7.1 (Dolby Atmos, DTS), dlouhý – 90 min.

Původní název: Despicable Me 3. Země původu: USA. Výrobce: Chris Meledandri Production, Universal Pictures (zadavatel). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 29.6.2017. Mluveno: česky (dabováno – 2-D, 3-D); anglicky (titulky – 2-D). – Je dobré být zlý.

Distribuce: CinemArt (do 29.6.2020).

AUTOŘI: Režie: Pierre Coffin, Kyle Balda, Eric Guillon (spolurežie). Námět: (neuveden) Sergio Pablos (postavy). Scénář: Ken Daurio, Cinco Paul. Výtvarník: Nathalie Vancauwenberghe /ž/, Carter Goodrich (design postav), Eric Guillon (+ design postav). Střih: Claire Dodgson /ž/. Zvuk: Danny Ferraro, Tim Nielsen (design zvuku). Výkonná produkce: Chris Renaud. Producent: Chris Meledandri, Janet Healy /ž/. Animace: Bruno Dequier (vedení animace), Julien Soret (vedení animace). Vizuální efekty: Bruno Chauffard (supervize), Frank Baradat (supervize), John R.A. Benson (supervize stereoskopie), Illumination Mac Guff. Zvláštní efekty: Simon Popot. Hudba: Heitor Pereira, Pharrell Williams (téma, písně). Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hlasy: Steve Carell (Gru/Dru), Kristen Wiig /ž/ (Lucy Wildeová), Trey Parker (Baltazar Bratt), Miranda Cosgrove /ž/ (Margo), Steve Coogan (Silas Velezadek), Jenny Slate /ž/ (Valerie da Vinci), Dana Gaier /ž/ (Edith), Nev Scharrel /ž/ (Agnes), Julie Andrews /ž/ (Gruova matka), Pierre Coffin (mimoni).

Dabing: Jiří Lábus (Gru/Dru), Veronika Žilková (Lucy Wildeová), Braňo Holíček (Baltazar Bratt), Ivana Korolová (Margo), Zbyšek Pantůček (Silas Velezadek), Sandra Pogodová (Valerie da Vinci), Ema Pleskačová (Edith), Adéla Neumovičová (Agnes), Jana Postlerová (Gruova matka), Zdeněk Štěpán (mimoni).

České titulky: Vojtěch Kostiha. Překlad české verze: Vojtěch Kostiha. Dialogy české verze: Zdeněk Štěpán. Režie české verze: Zdeněk Štěpán (Studio Virtual).

Ve filmu Já, padouch (2010, Despicable Me; r. Chris Renaud, Pierre Coffin) se zlosyn Gru chtěl stát největším padouchem a ukrást Měsíc. Kvůli tomu adoptoval holčičky Agnes, Margo a Edith. V pokračování Já, padouch 2 (2013, Despicable Me 2; r. Chris Renaud, Pierre Coffin) se zamiloval do agentky Lucy, spolu zachránili svět a vzali se. Následoval prequel Mimoni (2015, Minions; r. Pierre Coffin, Kyle Balda), v němž vyšlo najevo, odkud Gruovi svérázní žlutí pomocníci pocházejí a jak se k němu dostali (navíc získali takovou popularitu, že se stali protagonisty mj. několika krátkých grotesek a videohry). Snímkem Já, padouch 3 se režiséři Pierre Coffin a Kyle Balda vracejí ke Gruovi, který je nyní oddaným otcem a s Lucy pracují v Antipadoušské lize. Svět zločinu ovládl Baltazar Bratt, bývalá dětská hvězda akční televizní show. Když pořad zrušili, dal se na dráhu zločinu. Používá speciální žvýkačkové bubliny, Rubikovu kostku a střílející elektrickou kytaru. Gru mu sebere největší diamant na světě, který ukradl. Zlosyn mu však unikne a nová šéfová Antipadoušské ligy Valerie da Vinci kvůli tomu vyhodí z práce jeho i Lucy. A aby toho nebylo málo, Grua opustí vzbouřivší se mimoni; podle nich už není dostatečně zlý. Tehdy se Gru dozví, že má dvojče Drua. Vydá se s rodinou za ním na ostrov Freedonia do rodiště jejich zesnulého otce, který byl známým padouchem. Dru je bohatý a chce, aby ho Gru naučil padoušství. Až když Bratt opět ukradne největší diamant, bývalý zlosyn svolí, že bráchu vezme do party. Mimoni se na útěku ocitnou za mřížemi, kde jsou ve svém živlu. Loupež diamantu z Brattova sídla se přes několik zádrhelů sourozencům s Lucy podaří. Jenže Bratt unese z Druova domu holky a vydá se i s nimi v obřím bojovém robotu zničit Hollywood. Dvojčata se usmíří a i s Lucy vyrazí za nimi. Dru se ukáže jako hrdina, Bratt je dopaden a dorazí i mimoni, kteří utekli z vězení sestrojenou vzducholodí. Gru a Lucy se vrátí do práce a Dru tajně odletí i s mimoni… – Divákům se nejvíce líbí scény s mimoni, není proto divu, že na rok 2020 se chystá další samostatný snímek s nimi. -kat-