Holky na tahu

barevný, černá komedie, 15 přístupnost, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 101 min.

Původní název: Rough Night. Země původu: USA. Výrobce: Matt Tolmach Productions, Paulilu Productions, Columbia Pictures (zadavatel). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 22.6.2017. Mluveno: anglicky (titulky). – Nejlepší pařby jsou ty, na které se vám nechce.

Distribuce: Falcon (do 21.6.2019). Lokace: USA: stát New York – Southampton; Kalifornie – Hermosa Beach.

AUTOŘI: Režie: Lucia Aniello /ž/. Scénář: Lucia Aniello /ž/, Paul W. Downs. Kamera: Sean Porter. Architekt: Bob Shaw. Návrhy kostýmů: Leah Katznelson /ž/. Střih: Craig Alpert. Zvuk: Alex Sullivan. Výkonná produkce: Matthew Hirsch. Producent: Matthew Tolmach, Lucia Aniello /ž/, Paul W. Downs, Dave Becky. Vizuální efekty: Karl Coyner; Shade VFX. Hudba: Dominic Lewis. Použitá hudba: různé skladby a písně. Choreografie: Tanisha Scott /ž/.

Hrají: Scarlett Johansson /ž/ (Jess), Kate McKinnon /ž/ (Pippa), Jillian Bell /ž/ (Alice), Zoë Kravitz /ž/ (Blair), Ilana Glazer /ž/ (Frankie), Paul W. Downs (Peter), Ryan Cooper (Scotty – mrtvola), Ty Burrell (Pietro), Demi Moore /ž/ (Lea), Dean Winters (Frazier), Enrique Murciano (Ruiz), Colton Haynes (skutečný striptér Scotty), Patrick Carlyle (Patrick), Eric André (Jake), Bo Burnham (Tobey), Hasan Minhaj (Joe), Karan Soni (Raviv).

České titulky: Veronika Sysalová.

Černá komedie Holky na tahu je další nepůvodní kámošskou komedií v ženském provedení s omšelou zápletkou předsvatební dámské jízdy. Natočila ji jako svůj celovečerní debut televizní režisérka, scenáristka a producentka Lucia Anielloová ve spolupráci se svým partnerem, spoluscenáristou, spoluproducentem a hercem Paulem W. Downsem v koprodukci jejich společnosti Paulilu. – Po prologu z roku 2006 se děj přenáší do současnosti. Agilní obtloustlá učitelka ze školky Alice uspořádá dámský víkend pro kamarádku ze studií Jess, která právě kandiduje do senátu. Dorazí i další přítelkyně, rozvedená matka a manažerka Blair a věčná aktivistka Frankie. Přijede i Jessina kamarádka, Australanka Pippa (posměšně řečená též Kivi), kterou ostatní neznají. Ženy se ubytují v zapůjčené luxusní vile na pobřeží a pořádně to rozjedou v baru, kde si párkrát šňupnou. Když později do vily dorazí objednaný striptér pro Jess, která má před svatbou s Peterem, Alice ho omylem srazí na roh stolu a mladík zemře. Kámošky se bojí volat policii kvůli drogám. Rozhodnou se mrtvoly zbavit, ale nedaří se jim to. Blair, která byla dříve partnerkou lesbické Frankie, se musí obětovat a nabídnout se vilnému páru ze sousedství Pietrovi a Lee. Objeví se policista, což je ve skutečnosti opravdový striptér. Frankie ho omylem praští a muž skončí nakrátko v bezvědomí. Mezitím se Peter, který se nemůže snoubence dovolat, rozjede za ní autem a prožije přitom několik nepříjemných situací. – Ve vile se objeví dvojice detektivů. Údajný striptér byl ve skutečnosti nebezpečný zločinec, prchající po krádeži diamantů, takže se nic nestalo, když ho zabili. Jenže domnělí policisté jsou ve skutečnosti jeho komplicové, kteří teď chtějí po osazenstvu vily ukradené diamanty. Zasáhne Jess, jež jednoho zločince dočasně zneškodní, a Alice postřelí druhého. V okamžiku, kdy se první „detektiv“, jenž se osvobodil, chystá začít střílet, srazí ho autem zcela vyčerpaný Peter, který vjede do vily. Dívky jsou osvobozeny, koná se svatba Jess a Petera. Alice se sblíží s pravým striptérem, o Pippu projeví zájem jeden z Peterových kamarádů a Blair se vrátí k Frankie. – (Mezi titulky) Koná se bouřlivá oslava vítězství Jess ve volbách, jehož dosáhla díky případu zneškodnění lupičů. (Po titulcích) Alice, která se opilá vrátí z této oslavy domů, najde uloupené diamanty v krabičce s žertovnými těstovinami, jež zbyly po jejich dámské jízdě. – Pramálo zábavný snímek s oplzlými dialogy, s očekávatelnými situacemi a s pochybnou morálkou se odehrává v rozmezí jednoho dne a noci. – Pod stejným názvem se u nás hrála velmi obdobná komedie Holky na tahu (2012, Bachelorette; r. Leslye Headlandová). -tbk-