Dobrý časy

barevný, kriminální, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 100 min.

Původní název: Good Time. Země původu: USA. Výrobce: Elara Pictures, Rhea Films. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 21.9.2017. Mluveno: anglicky (titulky).

Distribuce: Bohemia Motion Pictures. Lokace: USA: New York.

AUTOŘI: Režie: Josh Safdie, Benny Safdie. Scénář: Josh Safdie, Ronald Bronstein. Kamera: Sean Price Williams. Architekt: Sam Lisenco. Návrhy kostýmů: Miyako Bellizzi /ž/, Mordechai Rubinstein. Masky: Anouk Sullivan /ž/, Toby Sells (zvláštní maskérské efekty), Toby Sells Creature Make FX Shop (zvláštní maskérské efekty). Střih: Benny Safdie, Ronald Bronstein. Zvuk: Patrick Southern, Ryan M. Price (design zvuku). Výkonná produkce: Jean-Luc De Fanti. Producent: Oscar Boyson, Sebastian Bear-McClard, Paris Kasidokostas Latsis, Terry Dougas. Koproducent: Brendan McHugh. Vizuální efekty: Adam Teninbaum (supervize). Hudba: Oneohtrix Point Never [Daniel Lopatin]. Píseň: The Pure and the Damned (Oneohtrix Point Never, text, interpret Iggy Pop). Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Dean Neistat.

Hrají: Robert Pattinson (Connie Nikas), Benny Safdie (Nick Nikas), Jennifer Jason Leigh /ž/ (Corey), Buddy Duress (Ray), Barkhad Abdi (hlídač Dash), Taliah Webster /ž/ (Crystal), Peter Verby (psychiatr Petr), Gladys Mathon /ž/ (Annie), Necro (Kaleef), Saida Mansoor /ž/ (babička Nikasová), Rose Gregorio /ž/ (Coreyina matka), Eric Paykert (ručitel Eric).

České titulky: neuvedeno.

Třetí celovečerní hraný snímek sourozenecké dvojice nezávislých filmařů Joshe (nar. 1984) a Bennyho (nar. 1986) Safdieových s ironickým názvem Dobrý časy je svérázným kriminálním dramatem, odehrávajícím se během čtyřiadvaceti hodin v ulicích jejich rodného New Yorku. Charakterizuje jej zblízka snímané prostředí i akce, bohatý soundtrack a jistý soucit s osudem životních smolařů. – Connie Nikas úspěšně přepadne s retardovaným bratrem Nickem (o nějž se pečlivě stará) banku; chtějí odjet z města a koupit si na venkově farmu. V autě jim v tašce s penězi vybuchne červená dýmovnice. Při následné honičce je Nick chycen. Bratr u soudního ručitele zjistí, že kvůli znehodnoceným bankovkám mu schází deset tisíc, aby mohl být Nick propuštěn na kauci. Nepomůže mu ani jeho milenka Corey, protože jí matka zablokuje kreditku. Connie zjistí, že Nick skončil po vězeňské potyčce v nemocnici. Podaří se mu odtud dostat bezvládného a zafačovaného sourozence na kolečkovém křesle ven. Najdou dočasný azyl u staré černošky, žijící se šestnáctiletou vnučkou Crystal. Záhy zjistí, že omylem unesl místo bratra feťáka a zločince Raye. Vydá se s ním a s Crystal v autě její babičky zpět k nemocnici. Jenže všude jsou policajti. Rozhodne se získat LSD a peníze, které Rayovi kamarádi ukryli v zábavním parku, než je chytli. Tady Raye při hledání napadne hlídač Dash. Connie ho zbije do bezvědomí a Ray ho zfetuje. V hlídačově uniformě tvrdí Connie policajtům, že zloděje zpacifikoval. Sanitka tak odveze zadrženého Dashe, zatímco policajti odvezou Crystal, která se jim připletla do cesty. Connie a Ray odjedou s lahvičkou LSD do hlídačova bytu. Ray zavolá dealera Kaleefa, který se vydá sehnat peníze na drogu. I sem však dorazí policie. Na útěku se Ray zabije pádem z domovní římsy a Connie je chycen. – Zatímco je bratr ve vězení, Nickovi zařídí psychiatr Petr program v terapeutické skupině. Muž se do ní pozvolna zapojí… – Snímek byl uveden v hlavní soutěži MFF v Cannes 2017 a také na MFF v Karlových Varech 2017. -tbk-