Divoké vlny 2

barevný, dobrodružný, sportovní, rodinný, animovaný, přístupný, 1:1,85, 3–D, Dolby Digital, dlouhý – 84 min.

Původní název: Surfʹs Up 2: WaveMania. Země původu: USA. Výrobce: Sony Pictures Animation, WWE Studios. Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 19.1.2017. Mluveno: česky (dabováno). – Surfaři ve fraku jsou zpět! Velká jízda pokračuje.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Henry Yu. Scénář: Abdul Williams. Výtvarník: Chin Ko. Střih: Mark Yeager. Zvuk: Joe Iemola, Robert Jackson. Výkonná produkce: Michael J. Luisi. Producent: Michelle L.M. Wongová. Animace: Larry Anderson (supervize), Eric Cheung (vedení animace), Justin Lee (vedení), Oscar Lo (supervize animační přípravy). Vizuální efekty: Kevin McKibbin (supervize). Hudba: Toby Chu, Philip Klein (dodatečná hudba). Použitá hudba: různé skladby a písně.

Hlasy: Jeremy Shada (Cody), Saraya-Jade Bevisová (Paige), John Cena (J.C.), Melissa Sturmová (Lani), Vince McMahon (pan McMahon), Diedrich Bader (Tank), Triple H [Paul Levesque] (Hunter), Jon Heder (Kuře Joe), Undertaker [Mark Calaway] (Funebrák), Michael Cole (racek), James Patrick Stuart (reportér/hlasatel).

Dabing: Jan Maxián (Cody), Antonie Barešová Talacková (Paige), Dalibor Gondík (J.C.), Anna Brousková (Lani), Pavel Rímský (pan McMahon), Jiří Krejčí (Tank Drtič Evans), Ludvík Král (Hunter), Marek Libert (kuře Joe), Pavel Šrom (Funebrák). Překlad české verze: Olga Pavlová. Dialogy české verze: Lenka Vintrová. Režie české verze: Jiří Balcárek (SDI Media).

Deset let po úspěšné animované komedii ze sportovního prostředí Divoké vlny (2007, Surfʹs Up; r. Christopher Jenkins), v níž surfařský nadšenec, mladý tučňák skalní Cody, vyrazil z antarktického Mražákova na závod do teplých krajin, natočil výtvarník Henry Yu jako svůj režijní debut pokračování Divoké vlny 2. – Cody s přítelkyní Lani mají na ostrově Pin-Gui surfařskou školu. Konkuruje jim tučňák Tank. Na ostrov dorazí Codyho přítel, surfař Kuře Joe a slavná Hang Five (Velká pětka), tedy profesionální surfaři, tučňáci Paige, Hunter, J.C., Funebrák a mrož pan MacMahon. Ten chce odejít na odpočinek a hledá náhradníka. Cody, Lani, Tank i Kuře Joe mají zájem, a tak s pěticí vyrazí na „výběrové řízení“ na Zabijácký ostrov, kam je odveze velryba. Mezi Codym a Tankem je nezdravá rivalita. Cestou adepty čekají rozličné zkoušky, mj. surfování na písečných dunách či přelet nad žhavou lávou na vlastnoručně vyrobených rogalech. Právě zde Cody do Tanka schválně vrazí, čímž způsobí řetězovou reakci a Joe málem zahyne. Tučňák dostane vynadáno a v noci odejde. Ostatní dorazí na pláž plnou rozbitých surfů. Z moře ční ostré skály. Lani a Joe se na zdejší surfování necítí. Tank se k pětici, pověstné překonáváním hranic, přidá. Utopil by se, kdyby se Cody včas nevrátil a nezachránil ho. McMahon nakonec z týmu neodejde, Cody a Lani i Tank se vrátí na Pin Gui a pětice profíků dělá reklamu zdejší Penguinské surfařské akademii. – Podobně jako v předchozím snímku je příběh trochu reportáží a potěší technicky dokonalou animací surfujících zvířat. Hravost, vtip, úsměvnost i jistou historičnost předchozího dílu nahradily akční (občas bizarní) adrenalinové scény. Projekt iniciovala společnost World Wrestling Entertainment (WWE), jejíž členové, známí profesionální wrestleři, se podíleli na namlouvání hlasů. V USA byl snímek uveden pouze na videu. -kat-