Alibi na klíč

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–D, Dolby 5.1, dlouhý – 90 min.

Původní název: Alibi.com. Země původu: Francie. Výrobce: Fechner Films, TF1 Droits Audiovisuels (koprodukce), TF1 Films Production (koprodukce), StudioCanal (koprodukce), CN5 Productions (koprodukce), Palatine Étoile 14 (spolupráce), Canal+ (účast), Ciné+ (účast), TF1 (účast), TMC (účast). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 12.10.2017. Mluveno: francouzsky, anglicky (titulky). – Užívejte si, my to ututláme.

Distribuce: Bontonfilm.

AUTOŘI: Režie: Philippe Lacheau. Scénář: Philippe Lacheau, Julien Arruti, Pierre Dudan. Kamera: Dominique Colin. Architekt: Samuel Teisseire. Návrhy kostýmů: Ève-Marie Arnault /ž/. Střih: Olivier Michaut-Alchourroun. Zvuk: Frédéric Le Louet, Julien Perez. Výkonná produkce: Franck Milcent. Producent: Alexandra Fechner /ž/. Vizuální efekty: Rodolphe Chabrier (supervize). Hudba: Maxime Desprez, Michaël Tordjman. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Varda Kakon /ž/ (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: David Julienne (auta).

Hrají: Philippe Lacheau (Grégory Van Huffel), Élodie Fontan /ž/ (Florence Martinová), Julien Arruti (Augustin), Tarek Boudali (Mehdi), Nathalie Baye /ž/ (Marlene Martinová), Didier Bourdon (Gérard Martin), Medi Sadoun (Garcia), Vincent Desagnat (Romain), Nawell Madani /ž/ (Cynthia), Philippe Duquesne (Maurice), Alice Dufour /ž/ (Clara), Joey Starr (Mc Stocma), Michèle Laroque /ž/ (Françoise), Kad Merad (pan Godet), Chantal Ladesou /ž/ (veterinářka), Samy Naceri (taxíkář).

České titulky: Filmprint Digital.

Bláznivá komedie herce, scenáristy a režiséra Philippea Lacheaua Alibi na klíč těží z podnikatelského nápadu protagonisty, který si založil kancelář Alibi.com, poskytující zákazníkům servis v případech, kdy potřebují mít důkaz, že byli někde jinde, než opravdu byli. Využívají ji především nevěrníci. – Greg (Grégory) Van Huffel přijme proti vůli společníka Augustina nového zaměstnance Mehdiho. Zamiluje se do sympatické právničky Flo (Florence), nesnášející podvody. Proto se před ní vydává za stevarda. Začnou spolu žít. Jenže Gregův nastávající tchán Gérard je jedním z jeho zákazníků a chce si užít víkend na Riviéře s vnadnou, byť už stárnoucí začínající zpěvačkou Cynthií. V hotelu, kam s ní zmizel, se náhodou objeví jeho žena Marlene s Flo. Posléze na místo zamíří i Greg se svými zaměstnanci. Během spletitých záměn a četných dobrodružných epizod vyjde pravda najevo. Gérard a Marlene k sobě najdou znovu cestu, ale Flo milence zavrhne. Ten si ji za pomoci dalšího triku udobří. Záhy mladá žena zjistí, že Greg má další agenturu SOS-Dvojice.com. – Situační komika se opírá o leckdy vulgární gagy a o princip vršení kritických okamžiků, z nichž Greg a spol. většinou vybruslí, aby vzápětí spadli do dalšího maléru. Ve Francii byl snímek velmi úspěšný. Původní český název Alibi na míru (který se objevuje i na kopiích) musel být změněn na základě předběžného soudního opatření. V Česku totiž operuje společnost Alibi na míru (alibinamiru.cz), která se zabývá stejným předmětem činnosti, jako filmoví hrdinové. -tbk-