Zde na zemi

barevný, psychologický, 15 přístupnost, ŠÚ, DVD-K, Dolby Digital, dlouhý – 100 min.

Původní název: Ici-bas. Země původu: Francie. Výrobce: Araprod. Koprodukce: France 3 Cinéma. Rok výroby: 2011. Premiéra: 24.10.2013. Monopol: Film Europe. Mluveno: francouzsky. České titulky. – Silný příběh ženy v podmanivém filmu o podstatě pozemské a duchovní lásky.

AUTOŘI: Scénář: Jean-Pierre Denis, Yvon Rouve, Richard Boidin. Režie: Jean-Pierre Denis. Kamera: Claude Garnier. Hudba: Michel Portal. Výprava: François Chauvaud. Kostýmy: Thierry Delettre. Střih: Laurence Bawedinová. Zvuk: Ludovic Hénault. Producenti: Marie-Claude Arbaudieová, Gorune Aprikian. České titulky: Kateřina Vinšová (Linguafilm).

HERCI: Céline Salletteová (sestra Luce), Eric Caravaca (Martial), François Loriquet (Victor), Maud Rayerová (matka představená), Adeline DHermyová (sestra Camille), Jacques Spiesser (biskup), Nelly Antignacová (Adrienne), Yves Beneyton (otec Simon).

Komorní příběh Zde na zemi se odehrává roku 1943 v okupované Francii. Jeptiška Luce pracuje jako zdravotnice v nemocnici ve městě Périgueux. Zamiluje se do vojenského kněze Martiala a rozhoduje se mezi láskou k Bohu a láskou k člověku. Zvolí pozemskou lásku a opustí klášter. Jenže to ještě zdaleka není konec.